2023/03/31

 

BALTARUSIJOS SAUGUMO TARNYBOS AKTYVINA VEIKLĄ PRIEŠ LIETUVOS PILIEČIUS

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės saugumo departamentas (VSD) įspėja, kad po praėjusio savaitgalio Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybos suaktyvino veiklą, todėl išaugo grėsmės ir rizikos Baltarusijoje besilankantiems Lietuvos piliečiams.

Lietuvos piliečiai sulaukia papildomo Baltarusijos pareigūnų dėmesio pasienio kontrolės postuose ir kitose Baltarusijos vietovėse: vykdomos apklausos, bandant išsiaiškinti apsilankymo Baltarusijoje tikslus, asmeninę informaciją; tikrinami asmeniniai daiktai, įskaitant mobiliuosius telefonus (kontaktų sąrašai, fotografijos, socialinių tinklų paskyros, žemėlapių maršrutai ir kita asmeninio pobūdžio informacija).

Apklausų pasienyje metu Baltarusijos tarnybų darbuotojai siekia gauti duomenų apie piliečio politines pažiūras, artimuosius, draugus, darbovietę, kitą aktualią informaciją ir požiūrį į Rusijos karą prieš Ukrainą. Aleksandro Lukašenkos režimas remia Rusiją kare prieš Ukrainą, todėl bet koks Ukrainos palaikymas, Rusijos agresijos smerkimas, taip pat ir Baltarusijos opozicijos palaikymas gali būti traktuojami kaip priešiška veikla, už kurią Baltarusijoje gali grėsti sulaikymas ar net įkalinimas.

Tokios apklausos išnaudojamos Lietuvos piliečių verbavimui ir įtraukimui į priešišką valstybei veiklą. Pastaruoju metu didesnė dalis verbavimo ir šnipinėjimo atvejų buvo žvalgybos iš teritorijos pavyzdžiai, tai yra su priešiškomis žvalgybomis sutikę bendradarbiauti asmenys buvo užverbuoti Baltarusijos arba Rusijos teritorijoje.

Atkreipiame dėmesį, kad Baltarusijos žvalgybos tarnybų pareigūnų apžiūrai paimti kompiuteriai ir mobilieji įrenginiai, tikėtina, bus grąžinti su pažeistomis saugumo sistemomis.

VSD nuotrauka

Keliaujančius raginame būti budrius, elgtis apdairiai. Nesant būtinybės, patariama vengti kelionių ir į Baltarusiją, ir į Rusiją.

VSD pažymi, kad Baltarusijos žvalgybos tarnybų taikiniais gali tapti ne tik su įslaptinta informacija dirbantys Lietuvos piliečiai. Artimai bendradarbiaujančios Rusijos ir Baltarusijos žvalgybos tarnybos pastaruoju metu siekia verbuoti visus, galinčius suteikti vertingos informacijos jas dominančiais klausimais.

Paskutinėmis dienomis į VSD kreipėsi piliečiai, susidūrę su baltarusių pareigūnų patikrinimais. Raginame visus gyventojus, kurie susidūrė su Baltarusijos saugumo ar žvalgybos tarnybomis, patyrė bandymus įtraukti į kompromituojančias situacijas ar pateko į įtartinas situacijas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, informuoti apie tai VSD departamentą el. paštu praneš[email protected] arba telefonu 8 700 70 700.

VSD inf.

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video