2024/03/04

 

VMI NETRUKUS SKELBS PAJAMŲ DEKLARAVIMO STARTĄ: RAGINA GYVENTOJUS KOL KAS DEKLARACIJŲ NETEIKTI

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotrauka

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ruošiasi kovo mėnesį prasidėsiančiam gyventojų pajamų deklaravimui. Kaip informavo VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Inga Gedminienė, vasario pabaigoje vyksta intensyvi duomenų migracija į Elektroninio deklaravimo sistemą.

Ji taip pat pažymėjo, kad gyventojai, kurie teikia deklaraciją, nes gali susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) skubėti neturėtų – permokas VMI klientams grąžina iki liepos 31 d.

„Kaip ir kasmet, vasario pabaigoje vyksta intensyvi duomenų migracija į Elektroninio deklaravimo sistemą. Dalis duomenų jau perkelti, kita dalis dar keliauja ar yra tikslinami pagal VMI pranešimus apie nustatytas klaidas. Apie pajamų deklaravimui pilnai parengtą informaciją gyventojus kaip visada informuosime ir viešai – paskelbdami pajamų deklaravimo startą“, – teigė I. Gedminienė.

„Gyventojai, kurie teikia deklaraciją nes gali susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį, taip pat neturėtų skubėti – permokas VMI visiems klientams grąžina iki liepos 31 d., o permokų grąžinimui sąrašai sudaromi atsitiktine tvarka, neatsižvelgiant į deklaracijos pateikimo datą“, – tvirtino ji.

Nors elektroniniu būdu gyventojai savarankiškai deklaracijas gali užpildyti jau nuo sausio 1 dienos, VMI atstovė rekomenduoja neskubėti ir palaukti, kol VMI gauti trečiųjų asmenų duomenys bus perkelti į preliminarias deklaracijas.

„Priešingu atveju, pateikus deklaraciją ir sulaukus papildomų trečiųjų asmenų duomenų, pvz., informacijos apie pajamas, apie gyventojų patirtas mokslo, draudimo ir kitas išlaidas, gyventojui vėliau gali tekti deklaraciją tikslinti“, – pabrėžė ji.

Galiausiai I. Gedminienė tikino, kad tikslūs ir laiku gauti duomenys yra labai svarbūs sklandžiam deklaravimo procesui užtikrinti, o šiuo metu duomenis apie pernai gyventojams išmokėtas pajamas jau yra pateikę daugiau kaip 90 proc. tai privalančių padaryti mokesčių mokėtojų.

„Tačiau duomenų laukiama iš 6 tūkst. asmenų, dar apie 2 tūkst. asmenų duomenis turi patikslinti. Duomenis apie 2022 metais gyventojų patirtas išlaidas, apie sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų fondų įmokas, įmokas už studijas, grąžintas studijų kredito įmokas, duomenis apie sumokėtas būsto kredito palūkanas, vėluoja pateikti dar 6 proc. tai turinčių padaryti“, – sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė.

VMI praėjusių metų gegužę skelbė, kad inspekcijos duomenimis, 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė 2021 m. pajamų deklaraciją.

2022 m. buvo paskutiniai, kai gyventojai galėjo susigrąžinti dalį mokesčio už automobilio ir būsto remonto bei auklių paslaugas. Rekordinė gyventojų dalis tuomet pasinaudojo šia galimybe – iš viso 29,6 tūkst. gyventojų deklaravo beveik 4 mln. eurų GPM permokų. Per trejus metus, kuomet galiojo ši lengvata, ja pasinaudojo 75 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo daugiau nei 10,3 mln. eurų GPM.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video