2024/02/27

 

SOCIALINIO BŪSTO GALI TEKTI LAUKTI IR TREJUS METUS

Kupiškio rajono savivaldybės būsto fondą sudaro 222 būstai, 157 iš jų yra socialiniai būstai. Kristinos Valytės nuotrauka

Redakcija sulaukė pasipiktinusios gyventojos Kristinos Karneckaitės skundo. Moteris pasakojo, kad niekaip negali suprasti socialinių būstų teikimo tvarkos. Anot pašnekovės, nėra jokios logikos, kad norint gauti socialinį būstą, reikėtų eilėje laukti metų metus. Pati mėgino, bet sužinojusi, kad prieš ją yra daugiau nei šimtas pretendentų, iš eilės išsibraukė.

Jurga BANIONIENĖ

Kas kelia nerimą

„Esu labai pasipiktinusi. Kodėl būtinai turi stoti į eilę? Galėčiau tai daryti, bet ar iki pensijos sulauksiu? Jau buvau kartą įstojusi, bet kai pamačiau, kad esu 102-a, tik juokas paėmė. Išėjau.

Pati esu vieniša, auginu dukrą, nuomoju butą šešerius metus, dirbu, moku nuomą. Kodėl man niekas nesuteikia socialinio būsto, turiu nuomotis?

Butų juk yra laisvų.

Sužinojau, kad tikrai yra žmonių, kurie gavę socialinius būstus, bet jais nesinaudoja. Gal dešimt ar daugiau tokių atvejų esu girdėjusi.

Domėjausi, jei socialiniu būstu nesinaudoji, pavyzdžiui, į užsienį išvažiuoji, turi apie tai informuoti Savivaldybę. O žmonės tuos butus tiesiog patys pernuomoja ir niekas netikrina“, – kalbėjo K. Karneckaitė.

Gavimo tvarka

Kiekviena Lietuvos savivaldybė turi tam tikrą socialinio būsto fondą. Taip pat ir Kupiškio.

Kokia yra tvarka norint gauti socialinį būstą, pakomentavo Savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vyresnioji specialistė Arvydė Veščiūnienė.

Plačiau skaitykite vasario 18 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Jei neturi savo busto, gyvenk viena, neprisidaryk vaiku jei pajamos mazos ir nereiks ismaldu prasinet, vaikai augint daug kainuoja

  • Taip išlepino mus valdžia, viską tik duok pašalpas, kompensacijas, būstą. O ką patys dėlto padarėt. Geriausia pasakyt vieniša mama, o ko jūs visos užmirštat kad sugyventinius turit. Dar bet koks būstas netinka, tai to trūksta, tai kito. Patiems reikia daugiau pastangų.

    • Nu jo… tos atsiprašant, mergaitės nori karietos važiuoti, o šeimos su dviem ar trim vaikais net neturi vilties socialinį būstą gauti. Taigilygiai tas pats jei du žmonės augina d vaikus. Galvokit kur gyvensite prieš darydami vaiką.

  • Taip išlepino mus valdžia, duokit būstą, o kas gi man davė, pačiam reikėjo užsidirbti. O dabar tik duokit, vieniša mama, užmiršo pridėt kad sugyventinį turi.

  • Nieko naujo… Visada taip buvo ir bus… Butus gauna tik geriantys tėvai… Nesirupininatys vaikais.. o normalios šeimoms neduoda nieko

    • Jei būtų normali šeima, tai būtų -ienė, turėtų vyrą, ir gyventų nuosavame būste. Gal mokėtų paskolą bankui… Kai galvoja tarpukoju, tai taip ir gyvena.

Rekomenduojami video