2023/03/31

 

SIUNTIMAI PAS GYDYTOJUS GALIOS TRIS KARTUS ILGIAU

SAM nuotrauka

Sveikatos apsaugos ministerija inicijuoja pakeitimus, kuriais šeimos gydytojo išrašomas siuntimas galios iki 180 dienų.

Šiuo metu maksimalus terminas numatytas 60 dienų, t. y. pailginus terminą, siuntimai galiotų tris kartus ilgiau.

Pakeitimais siekiama sumažinti nepatogumus, kuriuos patiria pacientai ir medikai dėl per trumpo siuntimo galiojimo laikotarpio.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nurodo, kad ir pacientai, ir medikai patiria nepatogumų dėl siuntimų galiojimo termino – pirminio lygio gydymo įstaigose nemažas pacientų srautas susidaro vien dėl pasibaigusio termino siuntimų perrašymo.

„Artimiausiu metu siuntimo terminas bus pailgintas nuo 60 iki 180 dienų. Taip sumažės biurokratinė našta medikams, nes jiems nebereikės perrašinėti galioti pasibaigusių siuntimų.

Pacientams taip pat nauda akivaizdi – nereikės pakartotinai kreiptis į šeimos gydytoją, sulauksime mažiau vizitų į gydymo įstaigas vien dėl „popieriaus“. Šie pakeitimai prisidės prie eilių mažinimo gydymo įstaigose ir šeimos gydytojų krūvio normalizavimo“, – teigia sveikatos apsaugos ministras.

Ilgesnis terminas galios šeimos gydytojų išrašytiems siuntimams gydytojo specialisto paslaugai, išskyrus fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugas, kurioms terminas paliktas 60 dienų.

Ministerija siūlo ir kitą naujovę dėl perteklinių siuntimų išrašymo mažinimo. Pagal naują tvarką, siuntimą gydytojas turi išrašyti ir tada, kai pacientas po jam suteiktų paslaugų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje išleidžiamas ambulatoriniam gydymui.

Taip sumažinimas pakartotinių vizitų skaičius, pacientui prireikus pakartotinės konsultacijos, ir mažinama pirminio lygio gydymo įstaigų apkrova.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video