2024/05/22

 

ŽEMĖS DREBĖJIMO AUKŲ SKAIČIUS PO PENKIAS DIENAS TRUKUSIŲ PAIEŠKŲ VIRŠIJO 24 TŪKSTANČIUS

EPA-ELTA nuotrauka

Žemės drebėjimai Turkijoje ir Sirijoje nusinešė beveik 25 tūkst. žmonių gyvybių, o praėjus penkioms dienoms po nelaimės po griuvėsiais randama vis mažiau gyvųjų.

Remiantis šeštadienio rytą paskelbtais naujais duomenimis, vien Turkijoje per du stiprius žemės drebėjimus, sukrėtusius regioną praėjusį pirmadienį, žuvo mažiausiai 20 665 žmonės, o dar 80 088 buvo sužeisti.

Dar 3 553 žmonės žuvo ir 5 276 buvo sužeisti kaimyninėje Sirijoje, į kurią tarptautinė pagalba keliauja lėtai.

Bendras žuvusiųjų skaičius siekia 24 218.

Turkijos nelaimių valdymo institucija AFAD pranešė, kad iš drebėjimo nuniokoto regiono, apimančio 10 Turkijos provincijų, evakuota daugiau kaip 90 tūkst. žmonių. Dirbo daugiau kaip 166 tūkst. gelbėtojų komandų ir savanorių, įskaitant daugiau kaip 8 000 darbuotojų iš užsienio.

Turkijos visuomeninis transliuotojas TRT pranešė, kad po 125 valandų gelbėtojų komandos iš griuvėsių Antakijos Cebrailo rajone ištraukė gyvą vyrą.

Sirijos Raudonojo pusmėnulio duomenimis, penktadienio vakarą iš griuvėsių Sirijos Džableho mieste buvo ištraukti mažiausiai keturi gyvi žmonės.

Turkijos Hatajaus provincijoje buvo išgelbėtas gyvas dviejų mėnesių kūdikis, išbuvęs po griuvėsiais 128 valandas, pranešė Turkijos valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Kūdikis buvo ištrauktas iš po nuolaužų Iskenderuno rajone ir nugabentas į ligoninę, teigė agentūra.

Nors po pirmadienio žemės drebėjimų jau praėjo kritinis 72 valandų laikotarpis, per kurį buvo galima rasti išgyvenusiųjų, gelbėtojų komandos vis dar karštligiškai bando pasiekti visus, kurie galbūt dar yra gyvi.

Socialiniuose tinkluose ir per televiziją žemės drebėjimo zonoje gyvenantys žmonės prašo skubios pagalbos, teigdami, kad griuvėsiuose vis dar girdėti balsai.

Živilė Aleškaitienė (DPA)

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video