2023/03/31

 

KAIP LAIKOSI KUPIŠKIO LIGONINĖ

Kupiškio ligoninės vadovas Julius Panka pasidžiaugė praėjusių metų veiklos rezultatais. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Pastaruoju metu Lietuvoje pastebimai stinga gydytojų kardiologų. Jų konsultacijos pacientams tenka laukti keletą mėnesių. Klaipėdoje prie vienos ligoninės žmonės talonėlio pas kardiologą laukė nuo pat ryto net gyvoje eilėje.

Kupiškyje irgi išgirstama pacientų skundų, kad kardiologo ar kito specialisto konsultacijos reikia ilgai laukti.

Šią situaciją ir ne tik ją paprašėme pakomentuoti Kupiškio ligoninės direktoriaus Juliaus Pankos.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pacientės skundas

Redakcijai skambinusi kupiškėnė (redakcijai pavardė žinoma) sakė, kad jai nustatyta aortos aneurizma, kad reikia siuntimo tiksliam tyrimui padaryti, bet jau 3 mėnesiai negali prisiregistruoti pas gydytoją Vytenį Semašką. Anksčiau pas kardiologą lankėsi, bet negavo siuntimo į aukštesnio lygio gydymo įstaigą. Dabar jai tos konsultacijos laikas paskirtas tik vasario pabaigoje. Moteris sako, kad gali ir numirti belaukdama. Pasiskundė, kad konsultacinė poliklinika tuščia, o laukti konsultacijos reikia tiek ilgai.

Sakė, kad gyvena socialiniame būste ir, jos nuomone, į tokius žmones, matyt, žvelgiama kaip į antrarūšius.

Išgirdęs šią istoriją J. Panka teigė, kad tas atvejis jam žinomas, bet dėl asmens duomenų apsaugos ir etikos sumetimais negalįs plačiau jo pakomentuoti. Galįs tik tiek pasakyti, kad šiai pacientei minima diagnozė, aortos aneurizma, nenustatyta, pacientei buvo rezervuotas laikas pas gydytoją V. Semašką šių metų sausio 16 dieną, bet ji atsisakė atvykti į konsultaciją.

Konsultacijos ir paslaugos

„Kupiškio ligoninės konsultacinėje poliklinikoje gydytojas kardiologas V. Semaška pacientus konsultuoja du kartus per mėnesį. Tai jaunas, bet jau patyręs specialistas. Jis pacientus konsultuoja ir Rokiškyje, ir Biržuose. Kai dirba Kupiškyje, pacientus priima nuo 8 iki 18 valandos.

Kupiškėnai nepalikti be kardiologo konsultacijų ir kitomis dienomis. Pradinę konsultaciją nuolat teikia gydytoja kardiologė Zinaida Odinienė“, – komentavo ligoninės vadovas.

Pasak jo, ganėtinai daug pacientų registruojasi endokrinologo ir neurologo konsultacijoms. Pas šiuos specialistus reikia palaukti eilėje keletą savaičių.

Plačiau skaitykite vasario 7 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Pasak direktoriaus, visą parą Kupiškio ligoninė teikia skubią medicininę pagalbą, išskyrus traumatologijos, chirurgijos, ginekologijos ir pediatrijos paslaugas. Jurgos Banionienės nuotrauka
Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Ape Odiniene ,kaip gydytoja yra vso kUpiškio anigdotas. Ryte atveža patupdo kreslan ir sedi iki 15 val, daugiau nieko,ir kam tokia gyd reikalga,užimt etatu,kad laisas nebutu, niekas nenori mtis kitu priemoniu, kol gyva tol sedes, vaistu prirašo didžiausio dozem, net akys iš kaktos lenda, r vskas gerai,kam rupi ŽMOGUS…..

  • Ka gyd.Z.Odiniene gali pakonsultuot ,be sirdies echoskopijos? Daug metu dirba kardiologe o su echoskopijos aparatu neismoko dirbti? Konsultacines poliklinikos darbuotojos nesako kokia valanda,diena registruos pas gyd Semaska. Paskambinus pasako,kad jau visam menesiui priregistravo..O gal laukti nebera kada?

  • Ligininei turi vadovauti MEDIKAS..Tokios apleistos ligonines nera niekur aplinkiniuose rajonuose. Pastato siena,einat pesciuju taku i Norfa matosi slapia jau keli metai.Niekas nesutvarko lietvamzdzio.Langai neuzsidaro salta.Ar tokiam vadovui vadovauti ligoninei?Yra darbuotojai–ukio dalis ir daug kitu sriciu.Reikia reikalauti atsakomybes pagal pareigas.Blogiausiu atveju paciam Pankai apeiti pastata,palatas ir reikalauti atlikti darbus pagal pareigas.ATLYGINIMAS MOKAMAS UZ DARBA,NE UZ KEDES SILDYMA. Manau,ponas Panka, neukiskas zmogus,tik kedes sildytojas.Ar ne tiesa parasiau?

  • Toks ligonines vadovas kaip Panka—-tik kedei sildyti. Jokios naudos.

  • Laukiau ir aš pas gyd. Vyt. Semašką. visą savaitę. Priimė šeštadienį, nedarbo dieną Rokiškyje, savoje klinikoje. Atliko visus tyrimus. Mokėti nereikėjo. Apmokėjo ligonių kasos.. O dėl Kupiškio ligoninės, nepergyvenkit, konservatoriai uždarys, nes praktiškai ir taip nebeteikia paslaugų.

  • Ką tas ponas Panka kalba nesąmones. Gal tegul atsako kokį pagirima ar papeikimą gavo iš SAM ministro A.Dulkio. Jei skaito ponas ligoninės direktorius komentara tai žino kas čia rašo.

  • Kodėl negalima ikelti

  • Registruokites Panevėžio rajono poliklinikoje pas gydytoją Vida Jakubkiene puiki specialistė eilės nedideles

    • Kokios srities specialiste?

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video