2024/05/18

 

LIETUVA PAREMS NUO ŽEMĖS DREBĖJIMO NUKENTĖJUSIAS TURKIJĄ IR SIRIJĄ

R. T. Erdoganas paskelbė nepaprastąją padėtį dešimtyje per žemės drebėjimą nukentėjusių provincijų. EPA-ELTA nuotrauka

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.

„Paprastai tokiais atvejais visada reaguojame ir paramą teikiame. Manau, kad mūsų kompetentingos institucijos pateiks pasiūlymą Vyriausybės posėdžiui svarstyti ir kažkokį paramos paketą suformuosime, nes tai yra tikrai labai didelė nelaimė“, – antradienį Vyriausybėje teigė I. Šimonytė.

Jai antrino ir Švedijos premjeras Ulfas Kristerssonas, sakęs, kad Stokholmas siunčią pagalbą jau dabar ir siūlo ją dar didesnę. Pasak jo, taip Švedija elgtųsi su bet kuria šalimi, kuri susidurtų su tokia katastrofa.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį paskelbė trijų mėnesių nepaprastąją padėtį dešimtyje pietryčių provincijų, nukentėjusių per stiprų žemės drebėjimą, per kurį žuvo tūkstančiai žmonių. EPA-ELTA nuotrauka

„Ne tik svarstome, bet jau tai darome, siunčiame pagalbą ir siūlome ją dar didesnę. Būtume taip elgęsi su bet kuria šalimi, kuri susidurtų su tokia didžiule katastrofa. Manau, kad yra daug šalių, kurios nori, gali padėti ir jaučiasi įsipareigojusios padėti, dėl to nėra jokių abejonių“, – sakė U. Kristerssonas.

ELTA primena, kad antradienį atnaujintais oficialiais duomenimis, Turkijoje ir Sirijoje žemės drebėjimo aukų skaičius viršijo 5 000, o gelbėtojai toliau griuvėsiuose įstrigusių išgyvenusiųjų.

Turkijoje žuvo mažiausiai 3 419 žmonių, o vyriausybės ir sukilėlių kontroliuojamose Sirijos dalyse – 1 602, iš viso – mažiausiai 5 021 žmogus, pranešė pareigūnai ir medikų šaltiniai.

Vyriausybės duomenimis, nuo pirmadienį Turkijos ir Sirijos pasienyje įvykusio stipraus žemės drebėjimo Turkijoje nukentėjo daugiau kaip 13 mln. žmonių.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį paskelbė trijų mėnesių nepaprastąją padėtį dešimtyje pietryčių provincijų, nukentėjusių per stiprų žemės drebėjimą, per kurį žuvo tūkstančiai žmonių.

„Nusprendėme paskelbti nepaprastąją padėtį, siekdami užtikrinti, kad mūsų (gelbėjimo ir atkūrimo) darbas galėtų būti atliktas greitai“, – per televiziją sakė R. T. Erdoganas .

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video