2023/03/24

 

VASARIO 2-OJI: KAS MINIMA, ASTROLOGIJA

Kristinos Valytės nuotrauka

Vasario 2-oji – Kristaus paaukojimo diena; Grabnyčios; Perkūno diena; Pasaulinė pelkių diena.

Senoliai sakydavo, jeigu per Grabnyčias šviečia saulė, dar reikia laukti sniego ir šalčių. Jeigu per Grabnyčias lyja, dar galima sulaukti ledo, jei kyla pūga – žiema ilgai karaliaus.

Grabnyčios pavadinimas reiškia šios šventės metu bažnyčioje pašventintas žvakes, kurios dar vadinamos graudulinėmis. Šią dieną bažnyčiose šventinamos graudulinės ar grabnyčių žvakės, kurios vėliau uždegamos užėjus audrai ir perkūnijai. Tikėta, kad tokios žvakės padės apsisaugoti nuo audrų ir ligų. Nuo seno šią dieną lietuviai meldėsi Perkūnui.

Kristaus paaukojimo šventė sutapatinta su senąja lietuvių švente Grabnyčiomis, Perkūno diena. Šios šventės paskirtis – paminėti Kristaus paaukojimą. Pagal Bibliją, Juozapas ir Marija atnešė savo kūdikėlį į Jeruzalės šventovę paaukoti jį ir pašvęsti Viešpačiui. Toks buvo Viešpaties per Mozę duotas įstatymas.

Vasario 2-oji buvo paskelbta Pasauline pelkių diena 1996 m. vykusiame Ramsaro nuolatinio komiteto susitikime, minint 25-ąsias Konvencijos dėl pelkių ir pelkių paukščių apsaugos pasirašymo metines. Lietuva prie Konvencijos prisijungė 1993 m. Joje pasaulinės reikšmės saugomoms vietovėmis priskirti Čepkelių, Kamanų, Viešvilės, Žuvinto gamtiniai rezervatai ir Nemuno deltos regioninis parkas. Minint Pasaulinę pelkių dieną, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba siekia atkreipti visuomenės dėmesį į pelkių ir jų gyvūnijos apsaugą.

HOROSKOPAS vasario 2 d.

AVINAS. Šiandien bus gera diena, jeigu galite sau leisti darbuotis be įtampos, daugiau laiko praleisti namuose. Prioritetą teikite šeimos gerovei, o ne abejotinoms pažįstamų asmenų vilionėms rizikingai išlaidauti.

JAUTIS. Šiandien veikiausiai nekils kliūčių susitarti dėl aktualių reikalų, logistikos, reklamos. Galbūt gausite naudingą pasiūlymą arba informatyvų laišką, žinutę iš neabejingo jums asmens.

DVYNIAI. Šiandien galite šiek tiek pasistūmėti pirmyn verslo srityje. Gausite naudos iš komercinės veiklos, nuomos. Galbūt gerų patarimų sulauksite iš sėkmingo ar turtingo pažįstamo.

VĖŽYS. Galima šiokia tokia vidinė sumaištis, emocijų šuolis. Jeigu pasiseks, šiandien galite užmegzti pažintį su dominančiu asmeniu ir net jį sužavėti. Regis, neatsisakysite nuvykti į siūlomą renginį, pasimatymą.

LIŪTAS. Šiandien būsite nusiteikę slapukauti arba sužinosite svetimų paslapčių. Galite gauti žinią, kuri jus sujaudins. Tai, kas atrodė paviršutiniška ir netikra, gali pasirodyti gilu ir svarbu. Klausykite vidinio balso.

MERGELĖ. Neblogai seksis numatyti darbai. Iš pažįstamo asmens galite gauti gerą pasiūlymą arba sulaukti kitokios reikalingos pagalbos. Bet kuriuo atveju neatsisakykite pabendrauti su širdžiai mielais žmonėmis.

SVARSTYKLĖS. Būsite įžvalgūs ir imlūs tiek psichologine, tiek intelektine prasme. Galite sulaukti naujovių aktualioje srityje, pasiūlymo keisti darbo vietą, metodus ar kt.

SKORPIONAS. Šiandien galite gauti lauktą žinią iš toli arba iš svarbaus asmens. Galbūt iš vietos pajudės kokie nors finansiniai, verslo, nuosavybės, paskolų ar skolų reikalai.

ŠAULYS. Šiandien būsite linkę pripažinti ir taisyti savo klaidas, keisti save ir aplinką. Galbūt pajusite, kad galimybių turite daugiau, nei manėte. Gali išsispęsti ir psichologinė arba seksualinė problema.

OŽIARAGIS. Tikėtina, jog atsiras galimybė užsidirbti pinigų, parduoti, pakeisti ar įsigyti norimą objektą. Jeigu su kažkuo esate susipykę ir tai jus slegia, pamėginkite susitaikyti. Regis, išsiaiškinsite sudėtingus santykius ir juos pagerinsite.

VANDENIS. Norėsis aktyviau veikti, imtis permainų, siekti kažko naujo. Galimas pasiūlymas dėl geresnio darbo, derybos dėl atlygio ar pan. Verta labiau pasidomėti sveikata, mityba, gerinti darbo ir gyvenimo sąlygas.

ŽUVYS. Būkite savimi ar nesistenkite niekam pataikauti. Pasitelkę žavesį, humorą, be rimtų pastangų galite išspręsti rimtą problemą. Nestokosite romantiško polėkio. Tikėtinas flirtas, pramogos. Džiugins vaikai.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video