2023/12/01

 

SAVAITĘ – Į NUOTOLINĮ MOKYMĄSI

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos 5–8 klasių mokiniams nuo sausio 23 d., nuo pirmadienio, visą savaitę ugdymo procesas vykdomas nuotoliniu būdu. Kodėl į jį sugrįžta?

Jurga BANIONIENĖ

Išlaikyti įgūdžiams

Pakalbintas Povilo Matulionio progimnazijos direktorius Rimvydas Latvys sakė, kad tai numatyta ugdymo plane. Priežastis paprasta – kad mokytojai ir vaikai prisimintų technologijas.

„Mokymas gali vykti ne tik klasėse, bet ir kitokiu būdu. Nebūtinai reikia sėdėti prie stalo ir pildyti popierinį sąsiuvinį, juk yra visokios programėlės, reikia prisiminti, kaip jomis naudotis. Manau, kad šiuos įgūdžius tikslinga išlaikyti, ir karas Ukrainoje mums primena, kad nuotolinio mokymo nereikėtų pamiršti. Technologijos nuolat tobulėja, vaikai keičiasi, dauguma, aišku, moka, bet kažkam gal bus pirmas kartas.

Viskas suplanuota, su mokyklos taryba, Kultūros, švietimo ir sporto skyriumi suderinta, kad vieną savaitę per mokslo metus 5–8 klasių mokiniai mokysis nuotoliniu būdu. Mokykla pasirenka, kada norėtų, mes nutarėme po pirmo pusmečio. Mokytojų taryba taip nusprendė, nes vėliau vyksta standartizuoti testai, artėja vasaros atostogos“, – tvirtino pašnekovas.

Pasak R. Latvio, sulaukta ir tėvų reakcijos, buvo besiteiraujančių, kodėl ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu. Pamokos vaikams vyksta pagal 2022–2023 mokslo metų antro pusmečio tvarkaraštį, jų laikas nesikeičia.

Pagal kitokį modelį

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija yra pasirinkusi kitokį variantą.

„Mes per mokslo metus atidirbame penkis šeštadienius per nuotolį, toks mūsų modelis“, – sakė direktorius Virgilijus Žilinskas. Pasak direktoriaus, dėl to lengviau bus dirbti birželį. Nors mokymosi dienų skaičius išlieka tas pats, bet vasarai prasidėjus įtemptai mokytis vaikai nebelabai nori, prastėja lankomumas. „Atidžiai žiūrime, stebime, ar prisijungia, jau turėjome du tokio darbo šeštadienius.

Kitas tikslas – išlaikyti įgūdžius, galbūt per nuotolį nebesimokysime, bet mokėjimas tokiu būdu susirinkti į įvairius susitikimus, šiuo atveju pamokas, vis tiek bus reikalingas dalykas, kai studijuos, taigi vienu metu nušauname du zuikius“, – teigė pašnekovas.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Debilizmas klesti

 • Prie ko čia karas Ukrainoje? Nuduko visai valzdiažmogiai

  • Kuo čia dėti valdžiažmogiai? Ar suvokiate, ką skaitote??? Mokykla pati taip nusprendė ir tik tada derino su švietimo ministerija, niekas jų prievarta nevertė. Kad mokyklos direktorius *****, tai ministerijos dėl to nekaltos.

   • Oho, mokytis beveik visą birželį, tai dar ir šeštadienių prideda. Tai dar pakraukit ant tų vaikų. Absurdas, visiškas.

 • Super. Ir vėl mokytojų sąskaita pataupys
  Mokytojas dirba tam kad padėtų už savo lėšas išlaikyt mokyklą. Internetas savo, už elektrą susimokės iš savo kišenės ,kompiuterį naudos savo.
  Anglijoj už tai kad dirba nuotoliniu ,mokytojai gauna 1500 svarų papuldomai, o pas mus….

 • Užtai mokyklos sutaupys elektrą!!

 • Vaikas turi bendrauti su bendraamžiais kokektyve, o sėdėti prie kompiuterio ekrano vienas namie.

  • Aš esu mokinė ir aš mokiausi 1m nuotoliniu, tad nemanau kad tiek nedaug laiko gali pakenkti, o be to ir šiap būdavo su draugėm susiskambinti per karantiną, su klausimais pakalbi per pertraukas, jei kurio klasiokai nemėgsti gali nekalbėti su juo(nors mokykloje jis kaip prikibęs vaikščioja prie tavęs). Na, o mano manymu pats didžiausias nuotolinio pliusas yra tai, kad Nereikia anksti keltis.

   • O kartais ir visai nereikia nei keltis, nei jungtis į pamoką, ar ne? Ne gyvenimas, o rojus!

  • vaikai sėdės namuose vieni,o tėvai turės kartu būti-kitaip apsilankys vaikų teisės ir atims vaikus.Dilema?

  • Mokiniai privalo eiti į mokyklą.Nėra jokios pandemijos.nėra karo.Kiek jie gali sėdėti prie telefonų?kompiuterių?

 • Kas apmokės elektros sąskaitas?
  Sėdėti prie ekranų? Tai yra nesveika.Vaikas turi bendrauti su bendraamžiais kolektyve.Kas čia per nesąmonė?

 • O už šviesą kas mokės? Mokyklos direktorius?

Rekomenduojami video