2024/03/04

 

LENKIJA VIENĄ UKRAINOS BRIGADĄ APRŪPINS TANKAIS IR ŠARVUOČIAIS

ELTOS nuotrauka

Lenkija perduos Ukrainai tankų T-72 ir pėstininkų kovos mašinų BMP, kuriais bus apginkluota viena Ukrainos kariuomenės brigada, praneša „Ukrinform“. Tai paskelbė Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas po penktadienį Ramšteino aviacijos bazėje Vokietijoje įvykusio ministrų susitikimo.

Jo teigimu, nėra jokių abejonių, kad Rusija ir toliau puls Ukrainą, todėl pastarajai reikalinga pagalba, kad ji galėtų sėkmingai pasipriešinti šiam puolimui. Kitu atveju, sakė jis, „blogio imperija“ sieks veržtis toliau.

„Galėsime iki kovo pabaigos aprūpinti ginkluote ir apmokyti vienos ukrainiečių brigados kareivius“, – sakė ministras.

Jis patikslino, kad kalbama apie Tarybų Sąjungoje gamintus tankus T-72 ir pėstininkų kovos mašinas BMP, kuriuos naudojo Lenkijos kariuomenė. Pasak ministro, Lenkija atiduodama šią ginkluotę Ukrainai pakeis ją iš Pietų Korėjos perkamais tankais K2 ir artilerijos sistemos K9.nBe to, Lenkija taip pat tieks Ukrainai savaeiges artilerijos sistemas „Krab“ pagal kontraktą su bendrove „Huta Stalowa Wola“.

Tinklapis Defence24.pl paskelbė, kad vienos ukrainiečių brigados aprūpinimui Lenkija turėtų skirti 30-40 tankų T-72 ir apie 80-100 pėstininkų kovos mašinų BMP-1.

ELTOS inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video