2024/04/22

 

ABITURIENTAI BE POPIERINIŲ BRANDOS ATESTATŲ IŠLEISTUVIŲ NEĮSIVAIZDUOJA

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Nuo šių metų baigę mokyklą abiturientai gaus ne įprastus popierinius, o naujus – skaitmeninius brandos atestatus.
Susiformavusi graži tradicija, kad per išleistuves abiturientams iškilmingai įteikiami atestatai. Atrodo, kad jų teks atsisakyti. Ar šventė dar išliks? Kaip šią naujovę vertina ugdymo įstaigų vadovai, abiturientai?

Jurga BANIONIENĖ

Naujas etapas

Nacionalinė švietimo agentūra praneša, kad nauja pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarka įsigalios šių metų gegužės 1 d. Iki tol žadama parengti reikiamą programinę įrangą skaitmeniniams bendrojo ugdymo mokymosi pasiekimus įteisinantiems dokumentams išduoti. Šios agentūros direktorės Rūtos Krasauskienės teigimu, skaitmeniniai brandos atestatai – tai naujas šiuolaikinės visuomenės pokyčius ir poreikius atliepiančio švietimo sistemos skaitmenizavimo proceso etapas. Ši naujovė suteiks sparčią ir patikimą prieigą prie įvairių švietimo institucijų išduotų pažymėjimų ir atestatų. Mokiniai ir abiturientai mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus galės atsispausdinti, peržiūrėti, atsisiųsti, o pametus ar kitaip praradus, nebereikės prašyti mokyklos išduoti dublikato ir atvykti jo pasiimti į mokyklą.

Plačiau skaitykite sausio 10 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (4,60 Eur/mėn.)

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Gerai, kol viskas gerai. O jei kokia nelaimė ir nėra galimybės atkurti elektros tiekimo., Ir mūsų vaikai lieka bemoksliais, be jokio rimto dokumento patvirtinančio vidurinį išsilavinimą. Tikėkimės nebepaskęs registrų centras, kaip prieš keletą metų, kai dalis duomenų išnyko neatkuriamai.

  • Įsidiekite į telefonus ZUM programėles ir nereikės vaikščioti po jokias išleistuves- sudalyvausite nuotoliniu būdu. O jei rimtai , tai akivazdu, kad žmogaus protas, jau nevaldo technologijų progreso ir net proceso. Einšteinas buvo teisus- jau turime idiotų kartą.

Rekomenduojami video