2023/02/03

 

KRIZIŲ CENTRO KASDIENYBĖ IR JOS ŠVIESOS SPINDULĖLIAI

Krizių centro, Kupiškio socialinių paslaugų padalinio Virbališkiuose, vedėja, socialinė darbuotoja Agnė Gumbinienė studijuoja socialinio darbo magistrantūrą Mykolo Romerio universitete. Autorės nuotraukos

Daugiau nei dešimt metų Virbališkiuose, buvusios mokyklos pastate, veikia Krizių centras, Kupiškio socialinių paslaugų centro padalinys. Čia žmonėms teikiama intensyvi krizių įveikimo paslauga. Krizių būna visokių – smurtas, stichinė nelaimė, benamystė, net liga senatvėje, kai žmogui būtina skubi pagalba, dokumentų tvarkymas, norint toliau gauti kito lygio paslaugas. Apie Krizių centro kasdienybę, džiaugsmus ir rūpesčius pasikalbėjome su šios įstaigos vedėja, socialine darbuotoja Agne Gumbiniene, kuri čia dirba jau treji metai.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Situacija nuolat kinta

Į Virbališkius atvažiavome po pietų. Aplinkui tvyrojo ramybė. Tik vidiniame buvusios mokyklos kiemelyje parūkyti buvo išėję keletas vyrų. Apie dar nepasibaigusį šventinį laikotarpį bylojo šios įstaigos fojė žibanti eglutė.

Su A. Gumbiniene susitikome jos kabinete. Krizių centro vedėja sakė, kad ištikus krizei čia gali prisiglausti dešimt asmenų. Jų įstaiga šiems žmonėms yra tarpinė stotelė suteikiant pagalbą, sprendžiant jų problemas.

„Situacija pas mus kintanti. Bet kada galime sulaukti atvykstant naujų gyventojų. Dirbame 24 valandas per parą. Šiuo metu pas mus apsistoję septyni žmonės. Būna užimtos ir visos vietos. Teikiame ir trumpalaikio apnakvinimo, iki septynių parų, paslaugą. Įprasta tvarka žmogus, prieš atvykdamas į Krizių centrą, turi kreiptis su prašymu pagalbos į Kupiškio socialinių paslaugų centrą arba į Socialinės paramos skyrių ir atsiunčiamas pas mus. Bet smurto, gaisro atvejais žmonės čia priimami be prašymų. Dokumentai pildomi vėliau, palaipsniui. Kartais tada užtenka ir trumpalaikio apgyvendinimo iki septynių parų.“

Krizių centras įsikūręs buvusiame Virbališkių mokyklos pastate. Autorės nuotrauka

Plačiau skaitykite sausio 7 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (4,60 Eur/mėn.)

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Tokį sunkų darbą gali dirbti tik stiprus žmogus. Pagarba.

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video