2024/07/15

 

DAUGIABUČIŲ NAMŲ RENOVACIJA – BRANGESNĖ

Jurgos Banionienės nuotrauka

Daugiabučius namus renovuoti pasiryžusių gyventojų laukia dideli pokyčiai. Nuo šiol valstybės parama renovacijai bus skiriama, kai pasiekiama B ar aukštesnė pastato energinio naudingumo klasė.

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Vyriausybė pritarė tai numatantiems Aplinkos ministerijos parengtiems teisės aktų pakeitimams. Iki šiol valstybė, finansuodama dalį renovacijos išlaidų, nereikalavo, kad modernizuojami daugiabučiai namai pasiektų naujos statybos statinių energines klases.

Ar tai dar labiau nesulėtins renovacijos tempų, juolab kad skaičiai rodo, jog jie jau yra lėtesni nei norėtų valstybė? Užsimenama ir apie tai, kad renovacija gyventojams taps per brangi, o nauda bus menka.

Jurga BANIONIENĖ

Naujas kvietimas

Specialistai teigia, kad dėl reikalavimo atlikti renovaciją iki B energinio naudingumo klasės jos rangos darbų kainą gali padidinti iki 25–30 proc., o energijos sutaupymas didėja labai nedaug – tik apie 10 proc. Energinio naudingumo klasės kartelės kėlimas senos statybos namams po renovacijos nėra vienintelė naujiena.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad valstybės parama renovacijos programoms turės mažėti, bet spaudimas modernizuoti energetiškai neefektyvius daugiabučius namus augs.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) praėjusių metų gruodį paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams namams atnaujinti. Šiam kvietimui skirta 100 mln. eurų suma statybos rangos darbų pastato energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms pastato atnaujinimo priemonėms. Kvietimo pabaiga – 2023 m. balandžio 14 d.

Plačiau skaitykite sausio 3 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Apie kokias investicijas kalbama renovuojant.
  Bobulės kuriom mokėti nereikės visiškos kvaišos, jos savo vaikams paliks milžinišką skolą
  Kas pirks butus su skolom.
  Renovuoto nuo nerenovuoto šildymo kaina skirias 20- 30 eu. O tu moki 80 už renovaciją. Anot ekspertų tai atsiperka po 20m. arba greičiausiai visai neatsiperka. Viską ką bruką valdžia tai nauda jai o ne gyventojams. Tik dalinė renovacija atsiperka. Blogiausia kad žmonės nesidomi medžiagų ir darbų kainomis. O statybininkai tuom naudojasi. Linkėjimai tilvyčio g. besmegeniams

 • Mes antra žiema gyvename renovuotame name…O, kad taip dabar kas leistų sugrąžinti laiką ir nerenovuoti namo. Name patenkinti tik tie kam valstybė viską kompencsuoja. Pas mus bute šalta, o mokame vos 20 Eur. mažiau negu draugai gyvenantys šilčiau tokio pat dydžio bute, nerenovuotame name, tik mes dar mokame apskritus metus po 70 Eur kas mėnesį už renovaciją 🙁 Kokybė darbų baisi, apdaila jau atsiklijavo. Niekaip neatperka renovacijos kaina naudos gyventojui. Tai tik geras ir ilgalaikis pelnas bankams:( Be abejo reikia laukti, kol situacija ekonomikoje stabilizuosis, kainos normalizuosis, gal tada žmonėms ir verta bus pagalvoti apie renovaciją.

 • Siuo metu kvietimas mazajai renovacijai sustabdytas, nes atsirado labai daug protingu gyventoju, kurie nemiegojo ir pasinaudojo tokiu pasiulymu, kuris leidzia sutaupyti apie 25 procentus sunaudojamos silumos ir butui panasiai kainuos apie 800 eur. Zinoma nepasirinkusieji gali dekoti ir namo administratoriui, bei namo „aktyvui“ kurio balsai visada garsiau girdisi, kitiems telieka nuleidus galvas tyliai pritarti. Taip,kaip zmogus ir raso, siuo metu niekaip neapsimoka renovuoti namu su taip isaugusiomis kainomis, investicijos niekaip neatsipirks, o po kokiu 10 metu reikes ir vel moketi pinigus uz broko taisyma. Reikia tiketis, kad valstybe del didziulio susidomejimo, 2023 metais vel pakvies zmones teikti parauskas mazajai renovacijai.

 • Šiuo metu apsimoka tik mažoji renovacija, kada atnaujinami šilumos punktai, vamzdynai, pastatomi reguliuojami radiatoriai. Valstybė dengia iki 80 procentų kainos. Skirtumas tikrai pajuntamas, nes šilumą bute gali reguliuoti, o ir radiatoriai būtuose sudedami tinkamai subalansuojant šildymo sistemą. Dar pliusas, kad laiptinėse radiatoriai taip pat reguliuojami ir tai žymiai pasijaučia kainoje, nes dabar laiptinės „durininkės“ bobutės nesuvokia, kad palikdamos atviras laiptinės duris, kada radiatorius visai šalia išėjimo, taip sukelia bendrų patalpų apšildymo kaštus. Nors joms mokėti nereikia, jos remiamos, todėl ir „durininkės“. Tai ką dabar „stumia“ komunalininkai, pilną renovaciją su nesąmoningai išaugusiomis kainomis, tai yra tik komercinių bankų penėjimas žmonių ir valstybės sąskaita. Kaip manote, ar energėtikai sutiks su sumažėjusiu pelnu, kai visi namai bus renovuoti, ir už paslaugas jų pajamos sumažės? Tikrai ne, atsiras daug papildomų priežaščių kainoms kelti ir žmonės mokės ne tik renovacijos kaštus apskritus metus, bet ne ką mažiau mokės ir už šildymą. pasidomėkite kiek dabar gyventojai moka už šilumą renovuotose namuose, ne visuose, bet yra kas moka didžiules sumas, skelbia soc. tinkluose. Todėl būkite protingi, tik ne tokiu metu kada vyksta karas Ukrainoje, kada su tuo susiję absoliučiai visi brangimai, tiek medžiagų, tiek darbų, tik ne tokiu metu reikia lysti į tokias renovacijas. Darykite mažasias renovacijas, o langus pasikeisti,balkonus įsistiklinti, sienas jeigu šalta apsišilyti iš vidaus, jums kainuos žymiai pigiau ir tikrai galėsite užtikrinti darbų, bei medžiagų kokybę.

 • Pažiūrėkite kas nubalsuoja už renovaciją:) Didžioji dalis soc. remiamų gynventojų, pensininkų kuriems nereikės mokėti už renovaciją. Tai koks skirtumas,kad kainos didelės:) O dar geriausia, kai susirinkime nesusirenka reikiamas kiekis namo gyventojų ir „pirmininkė“ laksto po butus ir renka parašus, kurie šiaip jau neturėtų galioti nei už, nei prieš.

 • Eilinis žmogelių skurdinimo triukas. Jei neklystu, renovacijos kainos jau išaugo , minimum 2 kartus. Dar už B klasę 30-35 proc., o enerijos sutaupys tik 10 procentų. Visa tai brukama tada, kai vien pernai metais, šilumos kainos išaigo 2,4 karto…

Rekomenduojami video