2024/06/13

 

MIRĖ POPIEŽIUS EMERITAS BENEDIKTAS XVI (atnaujinta)

Mirė popiežius emeritas Benediktas XVI. EPA-ELTA nuotr.

Vatikanas šeštadienį pranešė, kad sulaukęs 95-erių mirė popiežius emeritas Benediktas XVI. Per daugelį amžių jis buvo pirmasis popiežius, atsistatydinęs iš pareigų.

„Su liūdesiu turiu pranešti, kad Benediktas XVI, popiežius emeritas, mirė šiandien 9 val. 34 min. Vatikano vienuolyne Mater Ecclesiae“, – pranešė Vatikano atstovas spaudai Matteo Bruni.

Nerimas dėl Benedikto XVI sveikatos kilo trečiadienį, kai popiežius Pranciškus apibūdino jį kaip „labai sergantį“ ir paragino melstis už jį.

Vokietijoje gimęs Josephas Ratzingeris popiežiumi tapo 78-erių. Benediktas XVI vadovavo Katalikų bažnyčiai mažiau nei 8 metus, pareigų dėl prastėjančios sveikatos atsisakė beveik prieš dešimtmetį.

Atsistatydinęs 2013 m. jis tapo pirmuoju savo noru pareigų atsisakiusiu popiežiumi po Grigorijaus XII 1415-aisiais.

Kaip praneša BBC, paskutiniuosius savo gyvenimo metus popiežius emeritas praleido Mater Ecclesiae vienuolyne tarp Vatikano sienų. Jo įpėdinis popiežius Pranciškus pasakojo dažnai jį lankęs.

Nors buvęs pontifikas jau kurį laiką sirgo, Šventasis Sostas teigė, kad jo būklė pablogėjo dėl vyresnio amžiaus.

Popiežius Pranciškus per paskutinę šių metų audienciją Vatikane trečiadienį paragino „sukalbėti ypatingą maldą už popiežių emeritą Benediktą“, kuris, pasak jo, labai serga.

Didžiąją Benedikto vadovavimo dalį Katalikų Bažnyčiai teko susidurti su kaltinimais, teisiniais ieškiniais ir oficialiomis ataskaitomis apie kunigų išnaudojamus vaikus.

Šių metų pradžioje buvęs popiežius pripažino, kad jam būnant Miuncheno arkivyskupu, 1977–1982 m., buvo padaryta klaidų tiriant išnaudojimo atvejus.

Vatikanas pranešė, kad popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvės vyks ateinantį ketvirtadienį Šv. Petro aikštėje. Laidotuvių mišios, kurias laikys popiežius Pranciškus, prasidės 10.30 val. (Lietuvos laiku).Tikintieji galės atsisveikinti su popiežiumi emeritu Benediktu XVI Šv. Petro bazilikoje nuo pirmadienio.

Justina Vaišvilaitė (DPA)

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video