2024/06/15

 

DŪMŲ DETEKTORIUS – GERIAUSIA KALĖDINĖ DOVANA

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjant šventėms, gyventojai namuose puošia Kalėdų eglutes, kabina elektrines girliandas, daro kalėdinius vainikus, dega žvakes.

Kad šventės būtų džiaugsmingos ir neatneštų nelaimės į namus, svarbu prisiminti, kad nuo be priežiūros paliktų elektrinių girliandų ir žvakių labai greitai gali užsiliepsnoti dirbtinės eglutės, vainikai, žaislai ar kitos puošmenos.

Kasmet pasitaiko atvejų, kai įjungtos girliandos pradeda kibirkščiuoti, lydytis laidai, o nuo jų užsidega eglutė ar dekoracijos. Gruodžio 3 d. Alytuje nuo elektrinės girliandos užsiliepsnojus eglutei, ugniagesiams iš dūmų pilno buto teko gelbėti 3 vaikus. 

Įsigyjant elektrines girliandas, reikėtų atkreipti dėmesį, ar jos pažymėtos CE žymeniu, kuris rodo, kad girlianda yra sertifikuota ir saugi. Prieš puošdami eglutę, atidžiai perskaitykite elektrinės girliandos naudojimo instrukciją. Į elektros lizdą įjungtą girliandą patartina kurį laiką stebėti ir vis patikrinti, ar nekaista jos plastikinės dalys, elektros lizdas ir kištukas.

Naujametinę naktį padanges vėl nušvies fejerverkų šviesos. Deja, kartais pirotechnikos priemonės sukelia ne tik džiaugsmą, bet ir rūpesčius – susižalojus sveikatą ar apgadinus turtą.

Tam, kad pirmosios Naujųjų metų dienos netektų sutikti ligoninėje, prisiminkite, kad jokiu būdu negalima naudoti savos gamybos pirotechnikos priemonių. Naudoti pirotechnikos priemones reikia tik griežtai laikantis gamintojo instrukcijų, todėl prieš naudojant fejerverkus, būtina išsiaiškinti, kaip tai daryti saugiai.

Fejerverkai gali sužaloti žmones ar uždegti pastatus, todėl juos naudoti privaloma toliau nuo pastatų, medžių, automobilių, gyvūnų voljerų ir tų vietų, kur susirenka žmonės. Jeigu fejerverkas nesprogo – jokiu būdu iš karto neikite prie jo ir nebandykite uždegti dar kartą.

Švęsdami didžiausias metų šventes namuose, nepalikite be priežiūros žvakių, ypač naujametinę naktį išeidami į kiemą pasigėrėti fejerverkais, nestatykite žvakių prie pat užuolaidų ir kitų degių medžiagų, kad netektų gesinti liepsnojančio šventinio stalo.

Kad Jūsų ir Jūsų artimųjų namai būtų saugūs ne tik šventiniu laikotarpiu, namuose būtina įsirengti autonominį dūmų detektorių. Jei dūmų detektorius jau įrengtas, prieš šventes patikrinkite, ar jis veikia. Jei detektorius vis dar neįrengtas, tai galėtų būti geriausia kalėdinė dovana sau, artimajam ar kaimynui.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video