2024/03/05

 

AUKOJO VIENIŠIEMS SENELIAMS

Iš kairės: Gailutė Markelienė, maltiečių Kupiškio grupės savanorė, Austėja Šavelytė, maltiečių organizacijos komunikacijos koordinatorė, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytoja Daiva Kytrienė, maltiečių Kupiškio grupės vadovė Skaistutė Paulauskienė, maltiečių organizacijos regionų plėtros vadovė Justina Babušytė ir Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos direktorius Kęstutis Mekšėnas. Autorės nuotrauka

Artėja Kalėdos. Tai gerumo, atjautos metas. Gruodžio 16 dieną kupiškėnams buvo puiki proga tuos jausmus parodyti ir paremti vargstančius senelius. Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje vyko „Maltiečių sriubos“ akcija. Šiemet šios akcijos šūkis – „Nėra niekieno senelių“. Sriubos ragautojai kviesti paaukoti vienišiems seneliams.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Šią akciją mieste organizavo Kupiškio maltiečių grupė su pagalbininkais. Čia dalyvavo ir svečiai iš centrinės maltiečių organizacijos.
Justina Babušytė, maltiečių organizacijos regionų plėtros vadovė, teigė, kad šių metų „Maltiečių sriubos“ akcija yra didžiausia per septyniolika šios organizacijos gyvavimo Lietuvoje metų. Ji vyksta net 37 vietovėse.

„Labai džiaugiamės, kad po karantino žmonės nori telktis, rinktis ir prisidėti. Dabar išgyvename sunkesnius laikus. Kyla kainos. Todėl ir pasirinkome šūkį „Nėra niekieno senelių“. Kažkada ir patys būsime kažkieno seneliai. Tad siekiame atkreipti dėmesį į vienišus senelius, kuriems patiems sunkiau buityje tvarkytis, išsivirti valgio, nueiti į parduotuvę. Į tai esame sutelkę savo dėmesį.

Paaukotos lėšos bus skiriamos pagelbėti tokiems žmonėms. Savanoriai jiems atveš šilto maisto. Skirtinguose Lietuvos miestuose jie stengiasi, kad toks maistas vienišus senelius pasiekų bent du kartus per savaitę“, – pasakojo viešnia.

Plačiau skaitykite gruodžio 20 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nelabai suprantama ,kodel reklamuotis…geri darbai daromi tyliai.

  • Labai garbinga veikla. Įdomu būtų sužinoti kur verdama ši sriuba ir kiek kainuoja viena porcija senoliui. Bei kokio ji dydžio. Nesupratau kodėl SOS vaikai susTabdė veiklą. Juk dar ne visi vaikai gerovėje auga.

Rekomenduojami video