2024/07/12

 

POPIEŽIUS ATSKLEIDĖ PASIRAŠĘS ATSISTATYDINIMO RAŠTĄ

EPA-ELTA nuotrauka

Popiežius Pranciškus sekmadienį duotame interviu pirmą kartą atskleidė, kad beveik prieš dešimtmetį pasirašė atsistatydinimo raštą, jei prasta sveikata nebeleistų jam eiti savo pareigų. Pranciškus, kuriam šeštadienį sukako 86 metai, anksčiau yra sakęs, kad atsistatydins iš popiežiaus pareigų, jei sveikatos problemos neleis jam eiti pareigų.

Ispanijos laikraščiui ABC pontifikas sakė, kad savo atsistatydinimo raštą pasirašė ir perdavė Vatikano valstybės sekretoriui kardinolui Tarcisio Bertonei prieš jam išeinant į pensiją 2013 metais.

„Pasirašiau atsistatydinimo pareiškimą ir pasakiau jam – jei atsirastų medicininių ar panašių problemų, štai mano atsistatydinimo pareiškimas, jūs jį turite“, – sakė popiežius.

Paklaustas, ar norėjo, kad šis faktas būtų žinomas, Pranciškus atsakė: „Tai todėl jums ir sakau“. Jis pridūrė, kad nežino, ką T. Bertone vėliau padarė su laišku. Pranciškaus galimybes vaikščioti riboja neoperuojama kelio liga, dėl kurios pastaraisiais mėnesiais jis buvo priverstas naudotis neįgaliojo vežimėliu.

Per pastaruosius metus popiežius dėl skausmų kelis kartus turėjo atšaukti arba apriboti veiklą, o liepos mėnesį duodamas interviu jis pripažino, kad jam reikia sulėtinti tempą. „Manau, kad būdamas tokio amžiaus ir turėdamas tokį apribojimą turiu šiek tiek save tausoti, kad galėčiau tarnauti Bažnyčiai. Arba, priešingu atveju, pagalvoti apie galimybę pasitraukti“, – sakė jis.

Pranciškaus pirmtakas Benediktas XVI 2013 metais pasitraukė dėl pablogėjusios sveikatos. Sulaukęs 95 metų, jis dabar ramiai gyvena Vatikane.

Živilė Aleškaitienė (AFP)

Laikraščio „Kupiškėnų mintys“ prenumerata 2023 metams ir – dovanos! SPAUSK ČIA

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video