2024/03/04

 

SIEKIS – IŠ MOKYKLŲ IŠSTUMTI RUSŲ KALBĄ

Teigiama, kad atsisakymas rusų kalbos, kaip antrosios užsienio kalbos, mokymo – ilgalaikis procesas. Unsplash nuotrauka

Vis labiau linkstama į tai, kad Lietuva pamažu turėtų atsisakyti rusų kalbos, kaip antrosios užsienio kalbos, mokymo. Bet tam būtina užtikrinti kitų kalbų – prancūzų, vokiečių ar kitų pasirinkimą. Kokia situacija Kupiškio rajone? Ar daug mokinių dar mokosi rusų kalbos, ar jos atsisakius bus mokytojų, kurie perteiks kitų užsienio kalbų žinias?

Jurga BANIONIENĖ

Kaimynams latviams nusprendus nuo 2026 metų atsisakyti mokyklose rusų kalbos, kaip antrosios užsienio kalbos, Lietuva irgi svarsto pasekti šiuo pavyzdžiu. Tiesa, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pripažįsta, kad tokiam žingsniui prireiktų gerokai daugiau laiko, o pirmiausia reikėtų mąstyti apie kitų užsienio kalbų specialistų parengimą.

Ministerijos duomenimis, šiais mokslo metais rusų kalba, kaip antroji užsienio kalba, mokyklose buvo populiariausia – ją rinkosi 14 971 šeštos klasės mokinys, vokiečių kalbą – 21,6 proc., prancūzų – 8,2 proc. visos šalies šeštokų.
Ką apie tai galvoja Kupiškio miesto ugdymo įstaigų vadovai?
Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktoriaus Virgilijaus Žilinsko manymu, rusų kalbos, kaip antrosios užsienio kalbos, mokymo vienareikšmiškai reikėtų atsisakyti.

Plačiau skaitykite gruodžio 13 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (4 Eur/mėn.)

Laikraščio „Kupiškėnų mintys“ prenumerata 2023 metams ir – dovanos! SPAUSK ČIA

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kupiškio ponai norėtų, kad visi švebeldžiuotų tik angliškai. O kam mums ta anglų? Po užsienius nevažinėjame, amerikos balso nesiklausome.

 • Kam reikės išmoks.Yra ir be rusų kl.kąmokytis.

 • Ko rusų kalba užkliuvo, karas amžinai nesitęs ir visos sąjungos sugriuvo ir šį sugrius ES, o kaimyninės šalys niekus nedinks

  • Nesigilinkit… landsgrybiniams rusofobams tas karas yra tik priemonė rusofobijai skleist. O tuo pat metu stuma narkatos vartojimus ir birbinimasį pet šikną :DDD

   • Samdysim mokytojus,kad vaikus mokytų papildomai …. Kokią kalbą noresim,tokią ir mokinsimes.

   • Jei ne patinka grįžk į Rusiją

  • Gal tu nori gyventi Rusioje?

Rekomenduojami video