2024/06/23

 

VIENUOLYNO KIEMELYJE – KALĖDINIŲ EGLUČIŲ PARKAS

Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro iliustracija

Kalėdinių eglučių parkai Lietuvoje nėra naujiena. Pasinerti į kūrybines paieškas kuriant pačias įvairiausias eglutes kviečiami įvairių miestų gyventojai, įstaigos, įmonės. Neatsilikti nusprendė ir Kupiškis.

Šventiniu laikotarpiu kalėdinių eglučių parkas atsiras Palėvenės dominikonų vienuolyno kiemelyje.

Jurga BANIONIENĖ

Kurti jaukius ir žėrinčius kalėdinių eglučių parkus tradiciją puoselėja daug miestų – Druskininkai, Klaipėda, Kaunas, Anykščiai, Alytus, Jonava, Elektrėnai, Marijampolė, Jurbarkas, Vilkaviškis ir kt.

Panašią idėją nutarė įgyvendinti ir Palėvenės kaimo bendruomenė „Palėvenys“, Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

Palėvenės kaimo bendruomenės pirmininkė Laimutė Juknevičienė teigė, kad bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centru, naudojasi tuo pačiu pastatu – svirnu, tad tai bendra idėja. Beje, įgyvendinama jau ne pirmą kartą.

„Prieš dešimtmetį jau buvome sukūrę kalėdinių eglučių parką. Tuomet tai buvo bendruomenės veiklos pradžia, pirmi žingsniai, padėjo Turizmo centras, bet eglučių buvo mažai, kiek pavėlavome.

Dabar norime padaryti kitaip – visą vienuolyno kiemą pristatyti eglučių, kurias darys ir fiziniai asmenys, ir įmonės, organizacijos, švietimo įstaigos, seniūnijos, bendruomenės, bendrijos.

Kalėdiniu laikotarpiu aplankyti šį parką galės kiekvienas norintis, o apžiūrinėdami eglutes, gal užsuks ir į vienuolyną, svirną, požeminius rūsius“, – pasakojo pašnekovė.

Plačiau skaitykite lapkričio 19 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Graži iniciatyva

    • Na, ši idėja kilo ir buvo įgyvendinta Pauliaus Pranckūno. Dar tuo metu Lietuvoje tokių pakelių nebuvo.. Per toli ieškot 🙂

Rekomenduojami video