2023/12/01

 

LAIKU ŽEMĖS MOKESTĮ SUMOKĖJO PUSĖ MILIJONO ŽEMĖS SAVININKŲ

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad beveik 511 tūkst. žemės savininkų laiku sumokėjo apie 31,7 mln. eurų žemės mokesčio: 499 tūkst. gyventojų (25,5 mln. eurų) ir 12 tūkst. įmonių (6,2 mln. eurų). Žemės mokesčio dar nesumokėjo apie 214 tūkst. gyventojų, kurie turėtų sumokėti 7,9 mln. eurų ir 2,4 tūkst. įmonių, kurios turėtų sumokėti 764 tūkst.

Kaip teigiama VMI pranešime žiniasklaidai, išsamios žemės mokesčio deklaracijos yra įkeltos į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), mokėtiną sumą taip pat galima sužinoti prisijungus prie „Mano VMI“.

„Tačiau, jei gyventojas nesinaudoja VMI e. paslaugomis, o deklaracijos klasikiniu paštu negavo, nes galimai buvo netiksliai nurodęs gyvenamąją vietą, jis mokėtiną žemės mokesčio sumą gali sužinoti ir telefonu 1882“, – pažymima pranešime.

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos inf.

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Mielai ta mokesti sumoketumem laiku, jei laiku gautunem laiska. Dabar kur ni moket i kaima pas seneli, ka veikia tos VMI poniutes kad laiku nesugeba issiust laisku, pernai atejo lapkricio 17 siemet vel tas pats, jokiu delspinigiu nemokesim ne negalvokit.

Rekomenduojami video