2024/04/18

 

Į LENKIJOS KAIMĄ PATAIKIUSI RAKETA GALĖJO ATSKRISTI IŠ UKRAINOS

Nuotrauka iš socialinių tinklų

Yra požymių, kad raketa, pataikiusi į kaimą Lenkijos rytuose, buvo Ukrainos priešlėktuvinė raketa, sakė JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį per susitikimą su pasaulio lyderiais, pranešė agentūra dpa.

Teigiama, kad per skubų posėdį, vykusį greta Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo Balyje, J. Bidenas kalbėjo apie sistemos S-300 raketą.

Po susitikimo informuodamas žurnalistus jis sakė, kad preliminari informacija rodo, jog „mažai tikėtina“, kad raketa buvo paleista iš Rusijos teritorijos.

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, antradienį 15.40 val. (14.40 Grinvičo laiku) raketa pataikė į ūkį Pševoduve, maždaug už 6 km nuo sienos su Ukraina, ir žuvo du žmonės.

Varšuva anksčiau patvirtino, kad raketa buvo pagaminta Rusijoje, tačiau sakė, kad vis dar neaišku, kas ją paleido. Tiek Ukraina, tiek Rusija naudoja sovietų gamybos raketas, Maskvai toliau kariaujant su kaimynine šalimi.

Rusijos ambasadorius buvo iškviestas pateikti „neatidėliotinų išsamių paaiškinimų“, o po skubaus nacionalinio saugumo tarybos posėdžio buvo paskelbta padidinta kariuomenės parengtis, pranešė Lenkijos valdžios institucijos.

J. Bidenas telefonu kalbėjosi su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda ir pasiūlė „visokeriopą JAV paramą ir pagalbą Lenkijos tyrimui“, pranešė Baltieji rūmai.

Abu lyderiai susitarė „palaikyti glaudžius ryšius, kad būtų galima nuspręsti dėl tolesnių reikiamų žingsnių tyrimo eigoje“.

NATO įsipareigojimai

Solidarumą su Lenkija išreiškė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishis Sunakas, Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas – visi NATO valstybių narių vadovai.

Lenkiją saugo NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai – įtvirtintas NATO steigimo sutarties 5 straipsnyje – tačiau aljanso atsakui didelę įtaką greičiausiai turės tai, ar incidentas buvo atsitiktinis, ar tyčinis.

J. Bidenas taip pat kalbėjosi su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu apie sprogimą Lenkijoje, o trečiadienį aljanso valstybių ambasadoriai planuoja surengti neeilinį susitikimą.

Europos Sąjungos vadovas Cherles‘as Michelis sakė esąs „sukrėstas“, o JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pažadėjo „artimiausiomis dienomis toliau glaudžiai koordinuoti veiksmus, kol vyks tyrimas ir mes nuspręsime dėl atitinkamų tolesnių žingsnių“.

ELTOS inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video