2023/03/27

 

GERIAUSIAS BŪDAS IŠSPRĘSTI PROBLEMAS – SUSTABDYTI KARĄ UKRAINOJE

EPA-ELTA nuotr.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen pirmadienį pareiškė, kad geriausias būdas išspręsti pasaulinę ekonomiką šiuo metu kamuojančias problemas yra sustabdyti Rusijos Ukrainoje sukeltą plataus masto karą.

„Sustabdyti Rusijos karą yra moralinė būtinybė ir pats geriausias dalykas, kurį galėtume padaryti pasaulinės ekonomikos labui“, – žurnalistams pareiškė J. Yellen, Indonezijos Balio saloje, kur netrukus prasidės Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimas, susitikusi su Prancūzijos finansų ministru Bruno Le Maire.

Manoma, kad tarp pagrindinių antradienį prasidėsiančio G20 susitikimo temų bus Rusijos invazijos į Ukrainą pakurstytas degalų ir maisto kainų augimas. Ekonominius Maskvos agresijos padarinius pajuto daugelis G20 šalių.

Susitikime taip pat turėtų būti kalbama apie būtinybę pratęsti Ukrainos grūdų eksporto susitarimą, kurio terminas baigiasi lapkričio 19 d. Šis liepą pasirašytas susitarimas laikomas gyvybiškai svarbiu, siekiant sušvelninti Rusijos invazijos į Ukrainą pakurstytą pasaulinę maisto krizę, tačiau Maskva neseniai paskelbė, kad iš jo traukiasi. Tai sukėlė besivystančių pasaulio šalių pasipiktinimą.

B. Le Maire žurnalistams savo ruožtu kalbėjo apie poreikį atremti Rusijos sukelto karo padarinius. „Manau, kad pirmasis klausimas, kurį turime spręsti, yra, kaip sumažinti energijos kainas ir atsikratyti infliacijos“, – tvirtino Prancūzijos finansų ministras.

ELTOS inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Geriausias būdas išspręsti problemas – pribaigti rusiją. Kas liks kaip metalo laužą ir antrines žaliavas parduoti Kinijai.

    • …. ir nupirkti bilietus į rusiją visiems Kupiškio rajone gyvenantiems ir putlerio rojų šlovinantiems .

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video