2024/04/16

 

POPULIARIAUSIA – PAGALBA Į NAMUS 

Unsplash nuotrauka

Brangstant pragyvenimui algos, pensijos, įvairios socialinės išmokos pradeda atsilikti nuo kainų šuolio. Ypač jautriai, emocingai į šiuos pokyčius reaguoja senyvo amžiaus, neįgalumą turintys ir gaunantys mažas pajamas žmonės. Jiems teikiamos socialinės paslaugos taip pat brangsta. (Gal tik artimųjų paramą galima gauti sąlyginai nemokamai.) Į valdiškas įstaigas dėl to žvelgiama nepatikliai.
Žinoma, kiekvieno žmogaus, kuriam reikia pagalbos, padėtis skirtinga. Gali skirtis ir šios pagalbos būdai. Šį kartą apie tai, kokia pagalba gali būti suteikta valdiškoje įstaigoje ir kiek šiandien tai kainuoja.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pasidomėti tokiais žemiškais dalykais paprašė viena garbaus amžiaus kupiškėnė, atkreipusi dėmesį į tai, kad pagalba į namus jai kaskart vis brangsta.
„Kai man šiek tiek padidėja pensija, tuoj pat daugiau turiu sumokėti ir ateinančiai pagalbininkei. Ar tai teisinga? Ar nėra piktnaudžiavimo? Norėčiau sužinoti, kokie yra šios pagalbos įkainiai, nuo ko jie priklauso“, – kalbėjo moteris.

Kita interesantė buvo kupiškėnė, gaunanti asmeninio asistento paslaugas. Moteris teigė, kad nuo šių metų spalio 1 dienos ta paslauga pabrango nuo 6,98 euro iki 9,53 euro.
„Kokiais kriterijais vadovaujantis didėjo šis įkainis? Ar jį nustatant atsižvelgiama į paslaugos gavėjo pajamas? Ar savivaldybės gali individualiai nuspręsti, kiek ši paslauga kainuoja? Ar ta paslauga vienodai kainuoja visose šalies savivaldybėse? Ar įkainio už šią paslaugą augimas turi lubas?“ – teiravosi ji.

Be to, moteris piktinosi, kad didindama asmeninės pagalbos įkainius Savivaldybė neatsižvelgia į žmogaus, kuriam reikia tokios paslaugos, finansinę padėtį. Jos nuomone, nemoralu pinigautis šiuo atžvilgiu iš neįgalių asmenų, gaunančių nedideles pajamas.
Beje, abiejų moterų pavardės redakcijai žinomos.

Plačiau skaitykite lapkričio 5 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (4 Eur/mėn.)

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Vis negerai ir negerai.Kitiems senjorams pikta,kad jokios soc.ismokao neskaiciuojamos prie kompensaciju skyrimo.

  • Vis negerai ir negerai .Gauna ivairias ismokas-vieniso zmogaus,socialines ismokas. Kodel sios ismokos neiskaiciuojamos i kompensaciju uz sildyma skyrimui. Labai neteisingaPinigelius i kojine ir tvarkele.

Rekomenduojami video