2024/05/22

 

PASISKIEPYTI NUO COVID-19 LIGOS GALIMA IR KITOJE GYDYMO ĮSTAIGOJE

Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka

Siekiant vakcinavimo procesą padaryti kuo prieinamesnį žmonėms, įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymas, numatantis, kad gyventojai gali nemokamai skiepytis nuo COVID-19 bet kurioje gydymo įstaigoje, kur yra vykdomas skiepijimas, neatsižvelgiant į tai, kokioje gydymo įstaigoje jie registruoti.

„Gavome signalų, kad dalis gyventojų patiria nepatogumų, nes gali vakcinuotis tik toje gydymo įstaigoje, kur yra registruoti. Įsigaliojus pakeitimams, dabar visiems norintiems vakcinuotis sudaroma galimybė tai padaryti ten, kur jiems patogiausia. Tikimės, kad šie pakeitimai paskatins daugiau gyventojų apsisaugoti nuo infekcijos. Tai reiškia, kad, norėdamas pasiskiepyti ir neradęs vakcinacijos vietos savo gydymo įstaigoje, asmuo gali registruotis skiepijimui kitoje įstaigoje“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Motiejūnienė-Bilotienė.

Sveikatos apsaugos ministerija įspėja apie galimus laikinus nesklandumus norintiems vakcinuotis pasirinktoje gydymo įstaigoje, bet tikimasi, kad procesas greitai įsibėgės ir bus sklandus. Ministerija šiuo metu aktyviai informuoja gydymo įstaigas apie pasikeitusią tvarką. Pirmadienį vyko susitikimas su savivaldybėmis ir asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, čia taip pat pristatyta aktuali informacija apie mokėjimą už COVID-19 vakcinacijos paslaugą. Vakcinuojančioms gydymo įstaigoms, neatsižvelgiant į tai, ar asmuo, kuriam ši paslauga buvo suteikta, yra registruotas šios gydymo įstaigos pacientas ar ne, numatyti skatinamieji priedai.

Ministerija, siekdama dar labiau didinti vakcinacijos prieinamumą, ragina skiepijančias įstaigas aktyviau informuoti savo pacientus apie vakcinacijos tvarką ir kokioms dienoms galima registruotis.

Gyventojai, kurie neturi galimybės užsiregistruoti internetu, turėtų kreiptis tiesiogiai į tą gydymo įstaigą, kurioje pageidauja skiepytis. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visos gydymo įstaigos vykdo vakcinaciją nuo COVID-19 ligos. Pasikonsultuoti, kur skiepytis, gyventojai gali savo gydymo įstaigoje.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Eilinė komedija tęsiasi… dabar jau 8-oji banga ir naujas variantas BQ.1.1 arba pavadintas Covars’u.
    Klausimėlis : jeigu vakcina buvo sukurta pirmajam variantui ir ji NEAPSAUGO nuo užsikrėtimo, vėl siūloma
    vakcinuotis 1-aja vakcina, kuri nepritaikyta Covars’ui ir netiko net Omikron’ui?
    Briuselis užpirko vakcinų už 46milijardus ir jas reikia panaudoti…
    kažkodėl niekas nebekalba apie milziniskus Pfizer šaldytuvus vakcinoms laikyti, kuriuos valstybės privalėjo įsigyti ?

Rekomenduojami video