2023/11/28

 

PAGARBA GYVŪNAMS TURI BŪTI KIEKVIENO MORALĖS NORMA

Ketvirtokai domėjosi kiškiais.

Visą rugsėjį Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai kūrė menines instaliacijas. Burtų keliu išsitraukę gyvūną, rinko apie jį informaciją. Tą gyvūną „apgyvendino“ savo klasės nišoje, išradingai pavaizdavo jo aplinką ir gyvenimo būdą. Suradę bibliotekoje knygas apie jį, perskaitė ir sukūrė teatralizuotus pristatymus.

Spalio 3 dieną vyko menų inkubatoriaus „Priimk mane tokį, koks esu“ rezultatų apžiūra. Autoritetingai vertinimo komisijai, kurią sudarė Aukštaitijos regioninio parko biologinės įvairovės skyriaus vyr. specialistė Renata Ulinskienė, Alizavos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Jukonė, dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Audronė Užtupienė, Kupiškio kultūros centro Alizavos padalinio darbuotojos Sandra Guginienė ir Rolanda Užtupaitė, mokiniai demonstravo savo žinias. Papasakojo perskaitytas pasakas ir istorijas, atskleidė, kokia „savojo“ gyvūno teikiama nauda žmonijai, kuo žmogus gali prisidėti prie to gyvūno gerovės. Dainavo, minė mįsles, vaišino patiekalais, netgi šoko.
Tarp 1–4 klasių nugalėtojais pripažinti pirmos klasės mokiniai. Jie išradingiausiai pristatė savo gyvūną – karvę.

Pirmokų pieštos karvytės.

Iš 5–10 klasių skirtos net dvi pirmos vietos. Dešimtokams – už originaliai ir estetiškai nišoje apgyvendintą varną ir teatralizuotą jos pristatymą. Šeštokams – už originalią, visus kriterijus atitikusią meninę vištos ir gaidžio kompoziciją, visapusiškai išsamų iš šių gyvūnų gaunamos naudos ir pagalbos jiems pristatymą. Už perskaitytas ir papasakotas knygas apie vištelę ir gaidelį.
Vertinimo komisija gyrė ir kitų klasių mokinius už išradingumą, kruopščiai atliktus darbelius, įdomius pasakojimus, gražias dainas.

Visiems menų inkubatoriaus dalyviams įteiktos Alizavos bibliotekos padėkos ir saldūs prizai, kuriuos vaikams padovanojo vienos įmonės savininkė Danutė Mažeikienė.
Klasės nugalėtojos gavo ypatingą dovaną – išvyką į „Forum cinemas“ kiną. Bilietus į kiną Alizavos pagrindinė mokykla įsigis už priduotus elektros ir elektroninės įrangos atliekų kilogramus, dalyvaujant nacionaliniame ekologiniame projekte „Mes rūšiuojam“.

Danutė Miknevičienė,
Alizavos pagrindinės mokyklos ir Kupiškio viešosios bibliotekos Alizavos padalinio bibliotekininkė

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Moralės norma turi tapti ne tik pagarba gyvūnams, o ir pagarba žmogui, mokytojui – ko šioje mokykloje niekada nebuvo…

  • Gražiai sugalvota !!

Rekomenduojami video