2024/07/15

 

LIEKA MĖNUO GAUTI VALSTYBĖS PARAMĄ UŽ GYVŪNŲ AUGINTINIŲ ŽENKLINIMĄ

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nuo šių metų gegužės pirmosios visi gyvūnai augintiniai – katės, šunys bei šeškai – privalo būti paženklinti mikroschemomis, paskiepyti nuo pasiutligės ir įtraukti į gyvūnų augintinių registrą (GAR). Socialiai remtiniems augintinių šeimininkams nustatyta kompensacijų skyrimo tvarka.

„Tikimės, kad kompensacijos nepasiturintiems gyventojams už gyvūnų augintinių ženklinimą paskatins didesnį šeimininkų aktyvumą. Kartu kreipiamės į savivaldybių administracijas, seniūnus bei seniūnaičius, bendruomenių atstovus su prašymu informuoti kuo daugiau gyventojų apie galimybę gauti valstybės kompensacijas už deramą rūpestį savo gyvūnais“, – sako VMVT sako VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus specialistė Gintarė Mockevičienė.

Pasak jos, Išlaidos kompensuojamos už gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo paslaugas, suteiktas iki šių metų gegužės 1 dienos. Už vieno gyvūno augintinio ženklinimą ir registravimo paslaugas valstybė kompensuos 15 eurų, tačiau kompensacijos skiriamos ne daugiau kaip už tris gyvūnus. Gyventojų prašymus priima ir išlaidas apmoka Nacionalinė mokėjimų agentūra. Kompensacijos skiriamos už gyvūnų, atvestų iki 2021 metų gegužės 1 dienos paženklinimą ir užregistravimą GAR. Taip pat nustatyta tvarka, kada gyvūnų globėjai bei ženklinimo ir registracijos paslaugų teikėjai – veterinarijos gydytojai – gaus kompensacijas už atliktas paslaugas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video