2023/11/28

 

SEIMAS SVARSTYS, AR SUTEIKTI „MAMADIENĮ“ IR AUGINANTIEMS VIENĄ VAIKĄ IKI 16 METŲ

Šiais metais Savivaldybė dėl COVID-19 pandemijos vaikų vasaros užimtumui lėšų neskyrė, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tam reikalui atseikėjo beveik 13 tūkstančių eurų. Autorės nuotrauka

Seimas imasi svarstyti siūlymą  išplėsti galimybę ir vieną vaiką auginantiems darbuotojams turėti papildomą poilsio dieną per mėnesį, vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“, bei kiekvieno vaiko amžiaus ribą pailginti iki 16 metų.

Tai numatančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Rimantės Šalaševičiūtės antradienį pateiktos  Seimui Darbo kodekso pataisos sulaukė pritarimo po pateikimo. Už jas balsavo 76 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 42 parlamentarai.

Projektu siūloma nustatyti, kad viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę) būtų suteikiama darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, vieną arba du vaikus iki šešiolikos metų; dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę) darbuotojams, auginantiems tris ir daugiau vaikų iki šešiolikos metų.

Pagal galiojantį Darbo kodeksą, „tėvadienis“ ar „mamadienis“ yra numatytas tik du ar daugiau vaikų auginantiems tėvams. Be to, nustatyta vienam iš vaikų amžiaus riba – 12 metų, o 18 metų riba taikoma tik neįgalius vaikus auginantiems tėvams.

Priėmus siūlomas Darbo kodekso pataisas, tėvai galėtų gauti papildomą poilsio dieną per mėnesį ir tuomet, kai vienas iš vaikų jau yra sulaukęs 16 metų, – papildoma tėvų poilsio diena galėtų naudotis vienas jaunesnis vaikas, iki jam sukaks 16 metų.

Projektą parengę Seimo „valstiečiai“ sako, kad papildoma laisva diena padėtų palengvinti šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimą, taip pat paskatins ir vaikų gimstamumą.

Siūloma, kad šeimoms palankesnės Darbo kodekso pataisos įsigaliotų 2022 m. liepos 1 d.

ELTA inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video