2023/01/30

 

CENTRINIAM ŠILDYMUI – NULINIS PVM TARIFAS

Jurgos Banionienės nuotrauka

Šiandien ypatingos skubos tvarka Seime priimtas Vyriausybės inicijuotas projektas dėl nulinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo taikymo centralizuotam šildymui ir karštam vandeniui.

„Įstatymo projekte siūloma laikinai iš valstybės biudžeto dengti PVM, apskaičiuotą už šilumos energiją ir karštą vandenį, 9 procentinių punktų PVM tarifo dydžiu (nuo 9 iki 0 procentų skirtumas)“, – rašoma dokumente, už kurį priėmimo metu balsavo 112 Seimo narių, niekas nebalsavo prieš, o susilaikė 9 parlamentarai.

Lengvata bus taikoma atgaline data, nuo šių metų sausio 1 d. iki balandžio 30 d. PVM mokėtojams, tiekiantiems šilumos energiją ir karštą vandenį, reikės patikslinti už praėjusius laikotarpius išrašytus apskaitos dokumentus.

Projektą svarsčiusio ir jam pritarusio Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas sutiko, kad šis pasiūlymas nėra pats „elegantiškiausias“, kadangi netikslinant biudžeto priimamas sprendimas išleisti viršplanines pajamas, dėl projekto nesikonsultuota su Europos Komisija (EK), lengvata įsigalioja atgaline data ir taip yra išskiriama viena šildymo rūšis.

Tačiau komiteto pirmininkas pabrėžė, kad augančios infliacijos kontekste PVM lengvata būtent centriniam šildymui yra tinkamas sprendimas.

Projektą pristačiusi premjerė Ingrida Šimonytė tuomet pažymėjo, kad PVM lengvatą nuspręsta taikyti tik centriniam šildymui, kadangi kainų augimą reguliuojantys sprendimai kituose sektoriuose jau buvo pritaikyti.

Seimo inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video