2024/05/25

 

ŽOLĖS GAISRAMS GREIČIAU APTIKTI PASITELKS IR BEPILOČIUS ORLAIVIUS

Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Siekdami sumažinti gaisrų atvirosiose teritorijose skaičių ir sutramdyti pernykštės žolės padegėjus bei sugriežtinti priešgaisrinės saugos kontrolę gaisrams kilti palankiu laikotarpiu, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai miesto ir rajono savivaldybių atvirosiose teritorijose kovo – gegužės mėnesiais rengia reidus „Nedegink žolės!“

Bendradarbiaudami su miškų urėdijų bei aplinkos apsaugos specialistais, šių reidų metu pareigūnai informuos visuomenę apie gaisrų atvirosiose teritorijose pavojų, jų padarinius ir atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą. Kad greičiau būtų aptikti žolės gaisrai, bus pasitelkti bepiločiai orlaiviai (dronai). Reidų metu nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos įstatymų numatytos poveikio priemonės, perspėjama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai įspėja gyventojus su ugnimi elgtis itin atsakingai ir nedeginti pernykštės žolės miškuose, durpynuose ar kitose atvirosiose teritorijose. Jie ragina visuomenę nebūti abejingą ir pastebėjus žolės gaisrus nedelsiant informuoti skubiosios pagalbos tarnybas telefonu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai Lietuvoje užgesinti 2165 gaisrai atvirosiose teritorijose, išdeginę daugiau kaip 1,13 tūkst. hektarų pievų, ražienų ir miško. Neatsakingas kai kurių gyventojų elgesys padaro didelės žalos ne tik gamtai – neretai deginat žolę, liepsnos išplinta į gyventojų sodybas ir sunaikina gyvenamuosius, ūkinius ar kitus pastatus.

ELTA inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video