2023/11/29

 

SEIMAS SVARSTYS VYRIAUSYBĖS SIŪLYMĄ DĖL NULINIO PVM TARIFO CENTRINIAM ŠILDYMUI

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį Seime svarstymo stadiją pasieks Vyriausybės inicijuotas projektas dėl nulinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo taikymo centralizuotam šildymui ir karštam vandeniui.

„Įstatymo projekte siūloma laikinai iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto dengti PVM, apskaičiuotą už šilumos energiją ir karštą vandenį, 9 procentinių punktų PVM tarifo dydžiu (nuo 9 iki 0 procentų skirtumas)“, – rašoma dokumente.

Lengvata būtų taikoma atgaline data, nuo šių mėtų sausio 1 d. iki balandžio 30 d. faktiškai patiektoms prekėms. PVM mokėtojams, tiekiantiems šilumos energiją ir karštą vandenį, reikės patikslinti už praėjusius laikotarpius išrašytus apskaitos dokumentus.

Vyriausybės inicijuotam projektui Seimas po pateikimo pritarė ketvirtadienį. Pakeitimais siekiama iš dalies sumažinti finansinę naštą dėl išaugusių sąskaitų.

Projektą pristačiusi premjerė Ingrida Šimonytė tuomet pažymėjo, kad PVM lengvatą nuspręsta taikyti tik centriniam šildymui, kadangi kainų augimą reguliuojantys sprendimai kituose sektoriuose jau buvo pritaikyti.

Tuo metu pirmadienį projektą svarstęs Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) jam pritarė vieno balso persvara, 5 komiteto nariams balsavus už, o 4 parlamentarams prieš.

ELTA inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video