2024/04/24

 

SIŪLOMA SUMAŽINTI AKCIZĄ DEGALAMS

ELTOS nuotrauka

Siekiant stabdyti kainų kilimą, didinti gyventojų perkamąją galią siūloma sumažinti akcizus degalams – benzinui ir dyzelinui.

Tai numatančią Akcizų įstatymo pataisą įregistravo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius kartu su kitais opozicijai atstovaujančiais parlamentarais.

Jeigu Seimas pritartų, akcizas 1 tūkst. litrų benzino sumažėtų nuo 466 iki 359 eurų, o 1 tūkst. litrų dyzelino – nuo 372 iki 330 eurų ir siektų ES minimalų tarifą.

Projektą parengęs ekspremjeras A. Butkevičius sako, kad akcizo mažinimas stabdytų kainų kilimą, didintų šalies gyventojų perkamąją galią. Jo teigimu, akcizo sumažinimas degalams sumažintų gyventojų paskatas įsigyti kurą kaimyninėse šalyse.

„Šalyje smarkiai išaugo ne tik maisto produktų, būsto, vandens, elektros, dujų, transporto paslaugų, bet ir kuro kainos. Kuro kainų kilimas apsunkino žmonių gyvenimą, verslo plėtrą. Degalai yra labai svarbi kasdienio vartojimo prekė. Gyventojai, pirkdami degalus, didžiausią dalį sumoka už akcizus ir PVM“,- sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Galiojančiame Akcizų įstatyme bešviniam benzinui taikomas 466 eurų už 1 000 litrų  produkto, gazoliams – 372 eurų už 1 000 litrų produkto akcizų tarifas.

Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų  2022 m. balandžio 1 d.

ELTA inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video