2023/01/31

 

PEKINE BAIGĖSI ŽIEMOS OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS

Pekine baigėsi žiemos olimpinės žaidynės. Šiandien vyko uždarymo ceremonija, užbaigianti 17 dienų trukusį sporto renginį.

Teminė ceremonija „Vienas pasaulis, viena šeima“ laikoma „žmonių iš viso pasaulio susijungimu“, pasak organizatorių, o „nepamirštamus kinų Naujuosius metus mes praleidome visi kartu Pekine kaip viena šeima“.

Ceremonijai Paukščio lizdu pavadintame stadione vadovauja žymus kino režisierius Zhang Yimou, jis taip pat vadovavo ir atidarymo ceremonijai ir abiem ceremonijoms per 2008 m. vasaros žaidynėse Pekine – vieninteliame mieste, kuriame vyko abejos olimpinės žaidynės.

Stadione žygiavo žaidynėse dalyvavę sportininkai, kalbėjo Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas yra vienas iš dalyvaujančių garbingų asmenų, tačiau daugelis Vakarų šalių paskelbė diplomatinį žaidynių boikotą dėl žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje. Koronaviruso pandemija taip pat labai apribojo žmonių, galinčių dalyvauti ceremonijoje, skaičių.

Kitos olimpinės žiemos žaidynės vyks Italijoje, Milane ir Kortinoje, 2026 metais, per uždarymo ceremoniją Pekine estafetė bus perduota šiems šeimininkams.

Eltos inf.

 

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video