2025/01/22

 

KAIP IR KUR IŠSIRINKTI KLAUSOS APARATĄ?

Populiariausia paskutinių metų tema, tai koronavirusas ir jo pasekmės. Viena dažniausiai pasitaikančių Covid-19 pasekmių tai uoslės sutrikimas, arba pas kai kuriuos persirgusius žmones, visiškas uoslės dingimas. Tačiau su tam tikromis praktikomis, kaip pvz. inhaliacijomis ar tam tikrų kvapų terapijomis, galima dalinai ar net visiškai atstatyti uoslę. Susimąsčiau apie kitus žmogaus organus, susijusius su pojūčiais. Žmogus turi jutimo organus kaip akys, nosis, liežuvis ir pvz. ausys. Be jų normalaus funkcionavimo, gyvenimas praranda arba vaizdą, arba kvapą, arba skonį, o kartais net garsus. Kaip minėjau, uoslę galima visiškai atstatyti arba nors dalinai ją susigrąžinti. Tas pats būna, jei turime problemų su regėjimu, galima jį koreguoti nešiojant akinius, kontaktinius akių lęšius ar galų gale atlikti akių regos korekciją. Kai sugalvojau įsigilinti į klausos problemas susimąsčiau ar galima pakoreguoti klausą, atstatyti ar pagerinti. Čia situacija man atrodo keblesnė nei su kitais jutimo organais, nes čia reikia konkrečiai arba operacijos (priklausomai dėl ko negirdime) arba lieka tik viena išeitis – klausos aparatas. Kaip akiniai yra priemone, kuri kasdienybėje palengvina silpno regėjimo problemas, taip klausos aparatai palengvina gyvenimą, kai blogiau girdime.

Suprantu, kad dauguma iš mūsų su terminu “klausos aparatas” ne dažnai susiduria ir apie jį skaito galbūt pirmą kartą. Ši tema nelabai aktuali ir dėl to, kad klausa pas daugumą žmonių yra tvarkoje. Pasigilinęs radau informaciją kad kas šeštas suaugęs asmuo susiduria su klausos problemomis. Ši informacija pasitvirtina, nes dažniausiai klausos aparatas asocijuojasi su senatve, nes labai dažnai senyvo amžiaus žmonėms šių aparatų prireikia. Tokį aparatą turėjo ir mano senelis, be kurio su seneliu norint susišnekėti reikėjo šaukti ant viso miesto. Šis klausos aparatas labai sutaupė ir seneliui ir man laiko, nes nereikėdavo kartoti vis garsiau ką nori pasakyti.

Tačiau ne vien tiktai vyresnio amžiaus žmonėms klausos aparatai yra aktuali tema, jaunesniems žmonėms jų irgi prireikia priklausomai nuo problemos ar priežasties, dėl kurios nusilpsta klausa.

Visų pirma pradėjau ieškoti klausos aparatų internetu, nes ten kaip visada randu atsakymus į daugumą klausimų. Yra daug informacijos apie juos, jų specifikacijas ir netgi rūšis. Kaip supratau klausos aparatas nebūtinai turi matytis, nes yra tam tikrų specialių modelių, kurie yra praktiškai nematomi ir yra vadinami įausiniais klausos aparatais. Kiti tipai, kuriuos radau internete tai dažniausiai sutinkami užausiniai ir užausiniai klausos aparatai su garsiakalbiu ausyje. Nepaisant jų tipų, visos klausos aparatų rūšys atlieka vienodą funkciją, tai yra padeda įgarsinti aplink jus sklindačias garso bangas. Kai kurie, kaip pavyzdžiui skaitmeniniai klausos aparatai, ne tik padeda įgarsinti garso bangas, bet ir izoliuoja triukšmą ir padeda jums susikoncentruoti į pašnekovą ar objektą, į kurio garso bangas esate susikoncentravęs.

Kaip ir su kiekvienu produktu yra ne tik įvairios klausos aparatų rūšys, bet ir gamintojai. Dėl to susidarė man antras klausimas, kokios gi būna klausos aparatų kainos. Kiek pasižiūrėjau įvairias klausos aparatų parduotuvių internetines parduotuves, susidarė įspūdis, kad brangiausi yra skaitmeniniai klausos aparatai, tada įausiniai ir užausiniai. Bet vėlgi viskas priklauso nuo detalios specifikacijos ir aišku gamintojo. Todėl tiksli klausos aparatų kaina labai priklauso nuo pasirinkimo ir specifikos, apie kurią nesiplėsiu.

Parengė Damian Mackowski

 Užs.Nr. 86

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video