2024/07/12

 

ŠIANDIEN – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visoje Lietuvoje 2022 metų sausio 13 d. 8.00 valandą ryto, kartu, dešimčiai minučių languose uždegdami vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes prisiminsime ir paminėsime prieš trisdešimt vienerius metus iškovotą mūsų laisvės pergalę. 

1991 metų sausį, vienybės ir laisvės siekio vedini, Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, iš esmės sprendėsi Europos ateitis. Ir mes galime didžiuotis šia pergale.

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinės komisijos organizuojama kasmet nuo 2008 metų. Šias metais vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes dega ir prie iniciatyvos prisijungti kviečia Lietuvos Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkė ir Ministrė Pirmininkė. Tegul mūsų languose spindi ir širdis šildo Sausio 13-osios laisvės laužų šviesa.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video