Skelbimai
Pašnekesiai
Nuomonės

MADE IN JUDESYS

Banguolė Aleknienė-Andrijauskė,
žurnalistė

Gyvename tarsi sūpuoklėse. Pašalo, prisnigo, užpustė – švyst aukštyn. Sušilo, ištirpo, palaistė – švyst žemyn. Prieš nusileidimą dar priverstinės dailiojo ar bjauriojo čiuožimo technikos pamokėlės. Taigi nėra kada liūdėti, prabėgusius metus skaičiuoti. Esame nuolatinėje judėjimo būsenoje, o judėjimas – tai gyvenimas, sveikata ir jaunystė.
Dar pamiršau pasakyti apie apsaugines kaukes. Per jas taip pat nuolat judesyje. Prie parduotuvės ar įstaigos durų kaukes lyg kareivėliai sutartinai užsimaukšliname, išėję į lauką nusiimame. Tik kartais dar matyti parduotuvėse ar kitur to pirminio veiksmo iki galo neužbaigusių tautiečių – virš kaukių tįso ilgos nosys.
Omikron vėl drumsčia vandenį. Bando įsiūbuoti aprimusią koronavirusinę infekciją. Ją kutenome ir mes, kad tik neaprimtų, kad apie save nuolat primintų. Per šventes važiavome, skridome ir kitokiais būdais po visą pasaulį keliavome. Raminome save, kad reikia su ta liga išmokti gyventi. Gal jau ir pramokome. Lyg tyčia, lyg testuojant ar egzaminuojant po Kalėdų vietoje talpaus autobuso grįžtantiems iš sostinės į provinciją buvo pasiūlytas nedidelis autobusiukas ir juo važiavę žmonės jautėsi lyg silkės statinėje. Laimė, visi buvo kaukėti, benosiai, net ir vienas kitas respiratorius ant veidų pūpsojo.
Nurimti, apsnūsti neleidžia ir šalies bei pasaulio įvykiai. Sulaikę kvapą laukiame, kuo gi baigsis Lietuvėlei Kinijos, galingo tigro, patampymas už ūsų. Tas faktas kraujospūdį pakėlė ne tik patiems politikams, bet ir atokiausių šalies kampelių senoliams. Ar bus kam pakeisti prekinį ženklą – made in China. O gal sūpuoklės švystels aukštyn klykdamos – made in Lithuania! Ir tapsime dar laimingesni.
Puls Rusija Ukrainą ar nepuls – dar vienas galvosūkis ne tik kryžiažodžių mėgėjams. Ką tarpusavyje kalba pasaulio galingieji, irgi rebusas. Visiems mirtingiesiems prieinamiausia informacija – kiek laiko truko pokalbis. Žinoma, iš to irgi galime šį bei tą nuspėti pasitelkdami savo gyvenimo patirtį. Jei kalbėjo trumpiau nei buvo planuota, tai reiškia, kad arba greitai susitarė dėl visko, arba dar labiau susipyko, ir nieko gero nelauk. Kurį variantą pasirinksime, priklauso nuo to, ar esame optimistai, ar pesimistai.
Kaip optimistė, manau, kad sausis pats tinkamiausias laikas griežtam karantinui, apie kurį vis pakalba valdžia. Mat šiuo metu visi dar pilni buvusių švenčių įspūdžių, jaučiamės sotūs, mieliau tūnome tarp savo keturių sienų ir kaupiame jėgas pavasario žygiams. Tai karantino gal net ir nepastebėtume, ant nieko dėl to nepyktume.
O pavargusiems nuo politikos žmonėms gal padės Dakaro varžybų vaizdeliai, kuriuose šmėžuoja ir made in Kupiškis dvasia. Taigi judame judame judame!

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų