Skelbimai
Pašnekesiai
Sveikata

COVID-19 – LIETUVOJE ATVEJŲ DAUGĖJA

SAM nuotrauka

Statistikos departamento pateiktais sausio 3 dienos duomenimis, sergamumo COVID-19 liga rodiklis per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų Kupiškio rajone buvo 659,9 (gruodžio 29 dieną – 697,3), taigi truputį atvejų sumažėjo, o Lietuvoje šiek tiek padaugėjo ir siekė 766,2 (buvo 720). Sausio 3 dienos duomenimis, raudonoje sergamumo zonoje atsidūrusių savivaldybių sumažėjo per pusę ir yra tik septynios. Visos kitos savivaldybės tebėra juodoje sergamumo zonoje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Bendras užsikrėtusių koronavirusine infekcija žmonių skaičius nuo jos plitimo pradžios Kupiškio rajone sausio 3 dieną buvo 1981. Sirgo – 70, pasveiko 1825. Per 14 dienų naujų atvejų – 106, o per pastarąsias 7 dienas – 47. Nuo COVID-19 ligos yra mirę 36 asmenys. Taigi pastaruoju metu dar dvi mirtys įrašytos į liūdnąją statistiką.

Eugenijus Vilčinskas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento direktorius, pakomentavo, kad 2021 metų gruodžio 29 dieną Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė kupiškėnas, priklausęs 90–99 metų amžiaus grupei. COVID-19 liga jam patvirtinta gruodžio viduryje. Šios ligos simptomus vyras pajuto dar anksčiau. Apie skiepijimąsi nuo COVID-19 ligos nėra informacijos. Iš pradžių jis gydytas ambulatoriškai. Vėliau buvo paguldytas į Kupiškio ligoninę. Pablogėjus sveikatai perkeltas į Panevėžį. Vyras turėjo rimtų gretutinių ligų. Tikėtina, kad koronavirusine infekcija jis užsikrėtė artimoje aplinkoje.

Šių metų sausio 1 dieną mirė kupiškėnė, priklausiusi 80–89 metų amžiaus grupei. COVID-19 liga jai nustatyta gruodžio pabaigoje. Tikėtina, kad galėjo užsikrėsti artimoje aplinkoje. Duomenų apie skiepus nėra. Iš pradžių moteris gydyta Kupiškyje ambulatoriškai, vėliau Rokiškio ligoninėje, kur ir mirė.

Kupiškio rajone, sausio 3 d. duomenimis, bent vieną skiepo dozę yra gavę 75,1 proc. gyventojų. Iš jų 27,3 proc. pasiskiepijo stiprinamąja vakcinos doze.

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų