Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

Į KOKIUS KRITERIJUS ATSIŽVELGTI RENKANTIS KILIMĄ?

Bendras namų interjero dizainas susideda iš mažų smulkmenų, kurios sudaro visą vaizdą. Viena iš tokių smulkmenų yra kilimas. Nors ir vis dažniau atsisakome įsigyti kilimų, nes jie kaupia dulkes ir juos lengva ištepti, na, o pažiūrėjus iš kitos pusės – kilimai turi savo nemenką pridėtinę vertę, kurie namams suteikia tam tikrą emociją.

Kokie yra kilimų pluoštai?

Renkantis kilimą, pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį iš kokio pluošto jie yra pagaminti. Kilimai gali būti sudaryti iš:

  • augalinės kilmės pluoštų – linas, viskozė, bambukas ir medvilnė. Tai yra ypatingai švelnūs kilimai ant kurių yra malonu ne tik vaikščioti basomis, bet net ir sėdėti ant jų! Dažniausiai iš augalinės kilmės pluoštų yra gaminami ilgo plauko ir Shaggy stiliaus kilimai. Geriausiai juos rinktis vaikų kambariuose arba miegamajame
  • gyvulinės kilmės pluoštų – šilkas ir vilna. Šis pluoštas turi ne tik puikią išvaizdą, bet ir yra labai malonus (švelnus). Šie kilimų pluoštai sugeria drėgmę, o turint šaltas grindis – jas sušildo. Deja, jie yra gana lepūs ir atsiradus dėmėms, jas tampa sunku pašalinti
  • sintetinės kilmės pluoštų – akrilas, polipropilenas, poliesteris. Šio tipo kilimus galima naudoti skirtingos paskirties kambariuose, nes jie yra atsparūs išorės veiksniams – vonios kilimėliai yra gaminami iš polipropileno (nes jie yra atsparūs drėgmei), virtuvėse naudojami akrilo kilimai, o guminiai kilimai geriausiai tinka koridoriuje arba prie lauko durų.

Ką reikėtų žinoti apie kilimų spalvas?

Norint pasirinkti spalvotus kilimus, reikėtų atsižvelgti į keletą patarimų, kurie padėtų jums pritaikyti norimą spalvą:

  • jeigu dažnai būnate tame kambaryje, kur yra kilimas – geriau rinkitės margą kilimą, nes ant vienos spalvos kilimo žymiai labiau matosi nešvarumai
  • šviesios spalvos yra pačios jautriausios, todėl ant jų matosi visi nešvarumai (įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą pluoštą, kad jums nereikėtų vargti su valymu)
  • tam, kad namai būtų pripildyti ramumos, rekomenduojama rinktis šaltas spalvas – žalia ir mėlyna
  • kilimo spalva neturi būti derinama prie sienų ar kitų dekoro elementų spalvos. Kaip tik, jis gali išsiskirti bei būti pagrindinis kambario akcentas
  • vonios kilimėliai turi būti šviesesnių spalvų, todėl jeigu nenorite rinktis baltos spalvos, siūloma pasirinkti pastelinius variantus.

Kodėl sintetiniai pluoštai tapo tokie populiarūs?

Šiuolaikiniuose namuose galima pamatyti gausybė kilimų, kurie yra pagaminti iš sintetinio pluošto. Taip yra todėl, nes išvaizdiškai jie gali priminti natūralų pluoštą, o savo vidinėmis savybėmis – būti atsparūs išorės veiksniams. Pavyzdžiui: nailonas yra itin patvarus pluoštas, todėl tai yra puikus pasirinkimas vietose, kuriuose yra daug vaikščiojama. Taip pat nailonas turi puikų atsparumą išorei, gausų spalvų pasirinkimą, sunkiai nublunka, lengvai valomas ir nesugeria riebių dėmių. Na, o olefinas yra atsparus vandeniui (net vandens pagrindo dėmėms bei rūgštinių dažų dėmėms), neblunka (kilimų spalvos neblunka, nes naudojamas ypatingas dažymas), puikus cheminis atsparumas (norint jį išvalyti, galima naudoti stiprias valymo priemones).

Kilimai, grindų dangos ir itin didelis plytelių pasirinkimas vienoje, internetu – https://www.iris.lt/.

„Market Rats“ inf., ir nuotrauka

Užs. Nr.1639

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų