2023/11/29

 

Į ŠIMONIS GRĮŽO GRINČAS

Jurgita ŽIUKAITĖ
Leidybos redaktorė

„Žvaigždės kartais krenta“, – dainuoja Andrius Mamontovas. Regis, po nelygios kovos su ryškiausia rajono žvaigžde krito garsioji Šimonių miestelio eglė. Šimoniečiai net žagtelėjo miestelio centre praėjusį savaitgalį vietoje eglės išvydę žiojinčią tuštumą – prieš penkerius metus per visą Lietuvą išgarsėjęs medis, iki tol ramiai augęs ne vieną dešimtmetį ir niekam neužkliuvęs, patekęs į miestelį reprezentuojančias fotografijas, išgaravo kaip dūmas.

Tikrai įspūdingai Grinčas (vienos populiariausių kalėdinių istorijų veikėjas, gyvenantis atsiskyręs nuo kitų miestelio gyventojų, nekenčiantis Kalėdų, todėl nusprendęs jas pavogti) paminėjo Kalėdų vagystės Šimonyse penkerių metų sukaktį.

Mat dar niekas nepamiršo, kaip 2016 metų pabaigoje bendruomenės iniciatyva miestelio centre papuošta eglė sukiršino vietos bendruomenę su aukščiausia rajono valdžia (meras eglės viršūnėje įžvelgė sovietinę simboliką) ir išgarsino šį kraštą visoje Lietuvoje, – rašė respublikinė spauda, nuo publikacijų ir komentarų lūžo internetai, suvažiavo televizijos.

Gal, kaip dabar teigia seniūnas ir miestelio bendruomenės pirmininkė, praėjusią savaitę nupjauta žymioji eglė jau ir padžiūvusi buvo, gal ir vabalų pagraužta, gal ir kaip nors kitaip paveikta, gal ir reikėjo ją nupjauti – specialistai geriau tai žino.

Tačiau kai pjūklas ištraukiamas būtent prieš pat didžiąsias metų šventes, kai visas pasaulis puošiasi, ruošiasi ir žiebia žaliaskares, minčių ir interpretacijų kyla visokių. Ar nurėžtas vienas Kalėdų simbolis neparodo mažiems žmogeliukams, kieno čia jėga ir galia? „Eglutė krito tik dėl vienos vienintelės žvaigždės, kuri nepatiko vienam vieninteliam…“ – pastebėjo socialiniuose tinkluose dėl nupjauto medžio apgailestaujantys šimoniečiai.

O juk buvo galima tą vargšą medį paskutinį kartą papuošti, šmaikščiai, su humoru pakviesti į atsisveikinimo su garsenybe šventę, prieš penkerius metus iškeltus karo kirvius užkasti (juk teigiama, kad Kalėdos – susitaikymo metas). Šiaip ar taip vienintelė penkiakampė šios eglės viršūnės puošmena, ko gero, padarė didesnį darbą nei turizmo informacijos centras per visą savo gyvavimo laikotarpį – nemokama reklama apie Šimonis, Kupiškio rajoną ir jo vadovą, kovojusį su simboliais, pasklido plačiai po visą Lietuvą ir ne tik.

Bet žvaigždė rajone gali būti tik viena.

Pixabay nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Ieškoti ko nepametę ir nekiršinti žmonių tokiais straipsniais. Darbininkai kada susiplanavo darbus, tada ir nupjovė- prie ko čia Meras??? Šimonių girioje ir ne tik girioje, bet ir pas gyventojus eglių ir jų šakų tikrai yra. Tai ar nebepasidarys šimoniečiai eglutės? Adventas prasidėjo, nereikia kabinėtis, taikos ir ramybės visiems

 • Ech jus pikti liežuviai… Ar nors vienas matėt Bardauska su pjūklų prie eglės? O jus žurnalistai…. Jums tiktų fantastinės istorijas rasyti. O kad laikraštis storesnis būtų, nauja skyrelį pradekit rasyti: Kupiškio fantazijos ir išmislai. Padaugėtų skaitytojų 😉

 • O jei per šventes papuošta eglė, vėjo nublokšta, but ką užmušusi?
  Ka tada karksėtumėt?
  Kur žiūrėjo mėras, ko JIS nekirto, ko LEIDO…..
  oi JUS… Gal šventėm atsiras kita, gražesnė ir saugesnė. 🙂

 • Reikia išlaikyti pagarbą, bet kaip matom nepavyksta. Atrodo źurnalistai turėtų būti objektyvūs,bet, pasirodo rašinėja veikiami ambicijų ir emocijų. Kyla klausimas, kiek mùsų „plunksnos meistrai“ yra objektyvūs rašydami kitomis temomis.

 • Kažkaip labai jau neskanus tas parašymas. Na, pyksti mergaite, tai pyk sau. Visur reikia išlaikyti pagarbą net ir labiausiai nepatinkančiam žmogui.

 • Kodėl kultūrai ramiai vadovauja teismo sprendimo laukianti DIREKTORĖ? O viskas kabinama ant MERO. Juk čia neaišku kas kaltesnis?

 • Neužilgo kris ir kita žvaigždė Sprogs išsipūtusi supernova, liks tik baltasis nykštukas. Jau baigia teismas paskutinį kartą apklausti liudininkus.

 • Tradiciškai, penkiakampės žvaigždės simbolis, spėjama, atsiradęs Artimuosiuose Rytuose, naudojamas daugelyje pasaulio kraštų.
  Penkiakampė žvaigždė yra klasika, kaip ir žvaigždės su kitu kampų skaičiumi.

 • Būtent! Jei tą eglę tikrai reikėjo nukirsti, buvo galima tai daryti po Kalėdų ir Naujų metų, o ne dabar..

 • Nesuprantama kodel reikėjo nupjauti egle būtent prieš pat Kalėdas ,būtų nupjovė po švenčių ,būtų kitaip buvę ,kam čia sakyt padžiuvusi ir panašiai ,ne per dieną padžiuvo ,tikrai ne avarinė būklė jos buvo kad reik šiandien ir dabar pjaut,tekę po Šimonys pravažiuoti ne viena karta ,egle jau visa dešimtmetį tai pat atrodo nors rajono galvos patarėjai ,sakys kitaip,tiesiog reikėjo palaukti po švenčių,dabar tiesiog parodė kas čia kas , labai keista ypač kaip simonietis pats yra ,nupjovė ir paliko simoniecius be eglės tiek metų tradicijos brangintos prieš pat Kalėdas ,labai negražu labai

Rekomenduojami video