Skelbimai
Pašnekesiai
Nuomonės

AIŠKU, KAD NEAIŠKU

Jurga BANIONIENĖ
Žurnalistė

Rajono valdžia, medikai tebediskutuoja apie planuojamą sveikatos sistemos pertvarką. Savivaldybė iki gruodžio 10 dienos Sveikatos apsaugos ministerijai turi pateikti informaciją, kaip pas mus ši pertvarka turės būti vykdoma.

Ministerija gąsdina nebeskirti finansavimo už sveikatos priežiūros paslaugas savivaldybėms, kurios nieko nekeis, arba sugriežtinti paslaugų kriterijus skiriant lėšas ir, nors pertvarką inicijuoja pati, nepopuliarius sprendimus priimti paveda vietos valdžiai. Kištis į tai ji nesiruošia ir planų už savivaldybes rengti neketina.

Ką daro valdžia? Bando kalbėtis, tariasi su šios sistemos darbuotojais – rajono medikais. Tačiau medikų bendruomenė kol kas šio laukiančio sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos projekto neįsivaizduoja.

Bent iki šiol buvo linkstama prie varianto jungti ligoninę su poliklinika. Gydytojų profsąjungos vadovės teigimu, stebuklų tikėtis sujungus dvi gydymo įstaigas tikrai nereikėtų. Tai – grįžimas daug metų atgal. Remonto ligoninėje reikia, tai tiesa, bet pirmiausia reikia darbuotojų. O sujungus šias dvi įstaigas jų tikrai nepadaugės.

Vis dar neaišku, ir kaip ketinama pasiekti pagrindinį planuojamų pokyčių tikslą – kokybiškesnes ir laiku teikiamas sveikatos paslaugas gyventojams. Tas esminis klausimas – ar nuo to bus geriau paprastam žmogui, tarsi kaba ore. Sveikatos apsaugos reformų plokštelė sukasi ir sukasi, toli gražu ne vieną kartą jos jau vyko.

Pacientai gal ir nebesigilina, kaip ir kas keisis, jiems svarbu viena – paslaugų prieinamumas ir jų kokybė. Galimybė susirgus patekti pas norimą specialistą nelaukiant eilėse mėnesių mėnesius, kad šeimos gydytojai netaptų kartu ir ausų, nosies ir gerklės gydytojais, okulistais panaikinus konsultacinę polikliniką, galiausiai – kad neliktume visai be ligoninės.

Šia tema visą valandą kalbėta ir per Kupiškio  rajono savivaldybės tarybos posėdį. Tik aiškumo politikams po to kažin ar daugiau. Į klausimą, ar yra realiai veikiantis toks numatomos reformos modelis, kaip palyginimas pateikta Slovėnija, kur esą viskas puikiai vyksta. Esminė Kupiškio rajono problema yra medikų trūkumas.

Deja, konkretaus atsakymo, kaip juos pritraukti, nesulaukta. Tik mero nuogąstavimai, kad po reformos ir tie gydytojai, kuriems iki pensijos vos vienas žingsnis, paliks savo darbo vietas. O ir reformuoti gali tuoj nebūti ką, nes vis daugiau gydytojų traukiasi į privatų sektorių.

Valdžia paskaičiavo – numatomai reformai reikės net 12 milijonų eurų. Kas tiek duos? Kažką reikės daryti, kažkas keisis. Tokie žodžiai ne kartą skambėjo per rajono Tarybos posėdį. Koks bus pasirinktas variantas ir kaip tai atsilieps rajono žmonėms, nežinia. Belieka laukti išmintingų sprendimų.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Reklama
4 Komentarai

4 komentarai

 1. nuomone (88.118.132.146)

  2021-11-30 at 11:32

  Visi aplinkiniai rajonai turi veikiancias ligonines su visais skyriais.O Kupiskis merdeja nuo mero Apsegos laiku.Vis tas pats pasiaiskinimas–truksta gydytoju.Ar kituose rajonuose ju perdaug?Manau truksta sugebejimo vadovauti ir noro dirbti savo rajono gyventoju gerovei.Kam sukti galva, kaip geriau padarius,sedeti ramiai ir alga pasiimti.Gyventojai tegu sukasi kaip sugeba.Panevezyje niekas is rajonu ir nelaukia,sedi koridoriuje kelias valandas kol kas teikiasi nors pasakyti,kad gydytojai labai uzsieme-laukite.Vakar matete per TV Birzuose,kaip gina ligonine,kad uzdaryti nori viena skyriu?Kas su silumos mokesciais?Turejome katiline kuria ir dabar turime,bet ji priklauso Paneveziui.Sunku buvo Kupiskio valdziai pasirupinti ja,gyventoju labui,perdave Paneveziui.Pasekmes matome.Dar galima vardinti daugiau.Ar ne tiesa parasiau???

 2. Kazys (88.118.123.254)

  2021-11-28 at 20:28

  Ligoninės griūtis prasidėjo ,nuo tarybos sprendimo ją minimalizuoti.Tai buvo „reforma“,kurį pasiuntė ligoninę myriop. Po to tik konvulsijos, kurios tebesitęsia iki šių dienų. Niekas nei supranta, nei nori kažką daryti. Ką politikai gali, tai „įkišti “ į ligoninės ir poliklinikos vadovų postus, savus žmones.

 3. Kupiškėnė (90.131.46.2)

  2021-11-28 at 13:21

  Labai gaila kad viską griauna kašką reikia daryti kad išsaugoti o ne dalinti medikams lapelius kurie nori dirbti ir darbui atiduoda visą širdį.
  Sunaikins tuoj viską tipo geriau važiuoti į Panevežį. Juk jis neguminis neprasiplės. Į mažų miestelių gyventojus žiūri kaip į ,,atmatas“ tai kodėl mes turime mokėti mokesčius ir jausti paniką kad mes iš rajono trugdome Panevežiečius?
  Kodėl mums mokesčius nurėžia o paslaugų nesulaukiam?
  Turime tokį išgražėjusį miestelį taip gera Kupiškį ir gražu bet kai bijei susirgti yra normalu?
  Teks kelti sparnus jauniems žmonėms ir mokesčius mokėti kitoj šalį nes čia tik moki ir panikos, mirties sulaukti gali o taip norisi auginti vaikus džiaugtis gyvenimu čia Kupiškį.

 4. Zeda (82.135.134.248)

  2021-11-28 at 12:05

  Argi pacientai kam nors įdomūs ? Įdomūs tik pinigai iš europos , kuriuos reikės grąžinti. Mūsų vaikų laukia liūdna ateitis .
  ,

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų