2024/05/21

 

BEDARBIŲ GRETOS NEMAŽĖJA, O DIRBTI NĖRA KAM: TINGĖTI SKATINA PAŠALPOS?

Butiko „Pikų dama“ įkūrėja Rasa Magelinskienė siuvėjos neranda daugiau kaip pusmetį. Autorės nuotrauka

Kupiškio rajone – daugiau nei tūkstantis bedarbių ir ne visi jie aktyviai ieško darbo. Priežastys atsisakant teikiamų darbo pasiūlymų yra pačios įvairiausios. Tai alga per maža, tai susisiekimas su darboviete nepatogus, tai bijo užsikrėsti koronavirusine infekcija, tai nenori skiepytis.

Tačiau ar nebus taip, kad daugelis piktnaudžiauja dabartine padėtimi, nes įsidarbinti paprasčiausiai… neapsimoka?

Atsijoti darbo rinkai nepasirengusius bedarbius nuo aktyviai darbo ieškančių asmenų nori ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siūlanti du kartus per pusmetį darbo atsisakiusiems asmenims panaikinti bedarbio statusą.

Kristina VALYTĖ

Kupiškyje šiemet duris naujai atvėrusio butiko „Pikų dama“ įkūrėja Rasa Magelinskienė pasakojo, kad pradedant verslą naujose patalpose prisivilioti klientų nereikėjo, mat daugelis ją pažinojo kaip patikimą siuvėją, ne tik taisančią drabužius, bet ir siuvančią juos pagal užsakymą.

Siuvėjai užsakymų tiek daug, kad dažnai tenka paplušėti po 12 ar daugiau valandų per dieną. Nuo kovo ieško ir siuvėjos-pagalbininkės, bet jos iki šiol neranda.

Plačiau skaitykite lapkričio 27 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Tikrai ne visi darbuotojai vienodi.Pasižvalgykime nuėję į didžiąją Maximąį savitrnos skyrių vienos kasininkės sėdi ir spokso,o kitos kaip pavyzdžiui tokia STASELĖ ten sukasi kaip vijurkas,jei kas neaišku ji tuojpat atlekia.o senesniam žmogui viską ten suspaudo ir dar padeda prekes susidėlioti,o jei sėdi kasoje tai prie jos kasos būriuojasi daugiausia pirkėjų ne tik apsipirkti bet ir su ja maloniai pabendrauti,labai norėtųsi kad jos pavyzdžiu sektų ir kitos,sėkmės Staselei ir sveikatos

 • Ar jusų minima siuveja sugeba už 800 E dirbt? ar valgymas pirmumas? aišku geram darnuotojui galima moket bet reikia pirmiausia tai pateisnti, aišku visi norim ir pavalgyt ir apsirenkt ,bet pagal sugebejimus kiekvinam…..

  • Ne kiekvienas sugeba sukurti verslą. Bet jei tave samdo dirbti, tai už sąžiningą darbą, turi gauti sąžiningą atlyginimą. Turėtum nusipirkti pilnaverčio maisto,išleisti vaikus į mokyklą, batus nusipirkti, dantis pasigydyti…. Greitai baigsis vergai. Už vartų nebelaukia 100 žmonių, kurie dirba už kruopas.

  • Durnas komentaras. Samdyk siuvėją iš Milano, 5-6 tūkstančiai eurų, dirbs pasauliniu lygiu.

   • Vidutinis siuvėjo bruto atlyginimas Milane, Italijoje, yra 24 927 € arba lygiavertis 12 € valandinis tarifas. Tai 11 % didesnis (+ 2 384 EUR) nei vidutinis siuvėjo atlyginimas Italijoje. Be to, jie uždirba vidutinę 374 eurų premiją. Atlyginimų apskaičiavimai pagrįsti atlyginimų tyrimo duomenimis, surinktais tiesiogiai iš darbdavių ir anoniminių darbuotojų Milane, Italijoje. Pradinio lygio siuvėjas (1-3 metų patirtis) vidutiniškai uždirba 19 028 €. Kita vertus, vyresniojo lygio siuvėjas (8+ metų patirtis) vidutiniškai uždirba 29 720 eurų. Bruto, reiškia neatskaičius mokesčių. Šaltinis : https://www.salaryexpert.com/salary/job/tailor/italy/milan

    • Ačiū, gerasis žmogau, kad pataisei. Tavo atsakymas yra puikus patarimas, už kiek samdomi tikrai geri darbuotojai. O šitas „800€ reikia užsidirbt“ yra makaronai ant ausų.

 • Gal tada viską konkrečiai ir tiksliai koks atlyginimas butike ne vidurkis, o eilinių siuveju

 • Socialinė pašalpa 1 asmeniui nuo 12 mėn. yra 140,80 € Ir nemaišykite nedarbo draudimo išmokos, kuri apskaičiuojama pagal sumokėtus mokesčius ir yra kiekvieną mėnesį atskaitomi nuo atlyginimo. Ar „Pikų dama“ siūlo atlyginimą padėjėjai bent 800 € į rankas? Darbuotojams irgi valgyti reikia. Jei ne, tegul krutina savo tūzą viena, 24 valandas per parą.

 • Baigiau suvirintojo kursus prieš metus ir kas iš to? Visur reikalingas suvirintojas turintis praktiką. O iš kur ją paimti,gal darbdaviai atsakytų?

  • Nuvažiuoji į Klaipėdą,laivų statybos gamyklą ir pasakai: aš esu suvirintojas, turiu pažymėjimą. Tada tau duoda suvirinti siūlę. Patikrina ultragarsu ir rentgenu ir sako OK, ar galėtumėt pas mus dirbti už 2000 EUR į rankas? Bet jei moki apsnargliuoti drapoką, tai tiek ir verti Kupiškio profkelės kursai.

 • Mokek atlyginima, o ne pasalpa tada rasi kas dirba, jei nesugebi dirbk pati ar bankrutuok, kas toks verslas is viso reikalingas.

 • Visi čia dabar pašalpas kaip didžiausia blogį įsikando. Jei gyveni Adomynėj ar Alizavoj, turi vaikų, tai vargu ar privažinėsi į tą siuvyklėlę dirbti. Tuo labiau, kai atmesi kelionės išlaidas, tikrai dirbti neapsimokės. Darbą buvau gavus mažiau nei dešimt km nuo miesto. Turėjau įsigyti automobilį, kad nuvykčiau į darbą. Prieš pensiją darbų nepasirinksi, o ir verslui nuo nulio galimybės nebuvo. Atlyginimas buvo daugiau nei minimumas. Tai paskaičiavus, metus dirbau už dyka. Tai gerai, kad turėjau santaupų automobiliui. Kas mėnesiui vien benzinas 60- 70 eurų.

Rekomenduojami video