2024/06/25

 

MERO TEISMAS – IŠKLAUSYTI PASKUTINIAI LIUDIJIMAI

Teisme tikriausiai dar pasirodys keli nauji liudytojai. Toks buvo mero advokato prašymas, kurį teisėjas atidėjo vėlesniam laikui. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Kone po keturių mėnesių pertraukos spalio 27 dieną Panevėžio apygardos teisme vyko penktas teismo posėdis, kuriame toliau nagrinėta baudžiamoji byla, kurioje rajono meras Dainius Bardauskas ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė kaltinami kyšininkavimu, prekyba poveikiu, dokumentų klastojimu.

Per šį teismo posėdį apklausta paskutinė liudytoja, perskaitytas mirusio verslininko Virginijaus Lesmanavičiaus ikiteisminio tyrimo apklausos protokolas, aptarta, kaip bus klausomasi reikšmingų bylai garso įrašų ir tiriami kiti byloje surinkti įrodymai. Teisėjas išvardijo šios bylos, kurią sudaro 27 tomai, dokumentus.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Tik simboliškai skaičiavo pinigus

Teisėjas Darius Jatužis pakvietė liudyti UAB „Roklava“ buhalterę Laimą Jerinovičienę. Teisme ji sakė, kad mėnesio pabaigoje įmonės komercijos direktorius amžinatilsį Virginijus Lesmanavičius jai atnešdavo finansinius įmonės veiklos dokumentus.

Ji sutvarkydavusi tą buhalteriją, suskaičiuodavusi PVM ir pateikdavusi deklaracijas. Sąskaitas faktūras išrašinėjo ir tvarkė bankinius dokumentus bei visus kitus piniginius reikalus pats direktorius. Jai pasakydavęs, kad bus ar buvo toks ar kitoks festivalis, tiek ir tiek reikia įrašyti į apskaitą lėšų, reikia įdarbinti darbuotoją ir pan.

„Roklava“ buvo šeimos įmonė. Į jos reikalus nesigilinusi. Ten buvusi ne pagrindinė jos darbovietė. „Roklavoje“ jai buvęs tik simboliškas pinigų skaičiavimas.

Teisėjo paklausta, ką girdėjusi iš V. Lesmanavičiaus apie įvykius po „Stichijų“ festivalio, L. Jerinovičienė atsakė, kad direktorius jai nieko apie tai nepasakojęs, o ji pati ir nelabai domėjosi.

Teisme kaltinimą palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė liudytojos klausė, koks įmonėje buvo Lauros Lesmanavičienės vaidmuo.

Plačiau skaitykite spalio 30 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Visi numano apie kai kurių tetų kėslus memkinti Merą, bet joms tas nesiseka niekaip. Tegu jos nedirba už prokurorus ir teisėjus, nes neturi tam nei išsilavinimo , nei įgaliojimų. Bardauskas kaip buvo padorus ir geras žmogus kupiškėnų akyse, toks ir liko. Sveikatos ir Dievo palaimos jam ir jo garbaus amžiaus mamai. Visada po sunkaus laiko ateina lengvesnis.

  • Geras tas Kupiškio meras. Krištolas. Kad buvo teistas, kai girtas vairuodamas nutrenkė dviratininką, nesiskaito. Galėjo dviratininkas pasitraukti nuo kelio. Taigi pats Bardauskas važiavo. Kitas nevykėlis norėdamas sukti su Volvo į kairę sugalvojo praleisti mašiną iš priekio. Pakišo Dainiui, suplakė savivaldybės nedraustą Audi. Neremontuojamai. O čia, kad ir truputį susikombinavo pinigėlių iš kažkokių stichijų. Tai tik smulkmena. Auksas, o ne žmogus. P.s. girdėjau, kad pensionate darbuotojų nemušdavo, tik nubliaudavo…

   • Siaubas koks geras žmogus-krištolinis, toks gali ir vogti nebaudžiamas.P.s. ne aš vienas nukentėjau nuo jo ,,gerumo“

    • Jei nukentėjai, buvai vertas to.

 • Kaip matyti iš komentarų “gausos” mažai kam įdomus teismo posėdžio aprašymas. Baisu nuo suvokimo, jog kažkam neįtikę šitaip sekami galim būti visi. Stiprybės visiems proceso dalyviams ir jų artimiesiems atlaikyti teismų maratoną!

  • Turi būti sekami ir baudžiami visi, kurie nusižengia įstatymui. Man tikrai tokie ,,neįtinka“.

 • O kas bus jeigu pripažins kaltu ir tai bus jau ne pirmas nusikaltimas, tai jau panašu į recidiva ar ši partija prisipažins, pripažins savo kaltės, klaidas ar vėl naglai reks mes nekalti, mes šventi, ar meras atsiprasyk, ar partija atsiprasyk rajono žmonių, ar nereikėtų jai atsalt bent kadencijai štai čia ir yra pagrindiniai klausimai

 • Daug triukšmo dėl nieko,tegu suranda kur dingo milijonai valstiečiai bando numalšinti…

  • Valstiečiams ar jų atstovams byla neiškelta…tad geriau patylėk ,o bardaskino nenuteis nes kas tik teisūs,o jis kaip visi žinome neteisus,oi kaip neteisus

 • Lietuvoje, vienos iš partijų nariai niekada neklysta, niekada nedaro klaidų, visada sąžiningai dirba, jie negali būti nubausti, jie nepripažįsta kitokios nuomonės, nes jie tokie… jei tai būtų kitų partijų atstovai, tai už menką suvalgytą kotletą, netinkamoj vietoj, seniai būtų parašytas nuosprendis. Aš neteisiu tų žmonių, nes nežinau tos situacijos, bet jei buvo suklysta, tai ir turėtų pripažinti.

 • o kaip bus jeigu pripažins nekaltu, ką tada suoksite pavyduoliai? nešokite pirma laiko per griovį ir laukite sprendimų. sekmes

 • Pasaka be galo. Kaip atrodys, jei pripažins kaltu? Reiks suprasti, kad nusikaltėlis vadovavo rajonui ir už tai gavo pinigus? Manau, kad bus nekaltas… Kaip kitaip?

Rekomenduojami video