2023/02/09

 

AR VALGYSIME LIETUVIŠKĄ KIAULIENĄ?

Lietuvos kiaulių augintojams gresia bankrotas, jei valstybė nesiims reguliuoti iš užsienio įvežamos kiaulienos kiekių. Mat Europos Sąjungoje kiaulių pardavimo kainos nusirito į gilias žemumas. Kiaulienos perteklius susidarė įstrigus jos prekybai su Kinija. Padėtį kiaulininkystės sektoriuje aštrina ir augančios grūdų, dujų, elektros kainos.

Žemės ūkio ministerija, reaguodama į sunkėjančią situaciją kiaulininkystės sektoriuje, prašys Vyriausybės pratęsti laikinąsias COVID-19 pagalbos priemones kiaulių augintojams ir tikisi, kad Europos Komisija imsis rinkų reguliavimo.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kiaulių augintojų vis mažiau

Pastaraisiais metais kiaulių maras labai praretino kiaulių augintojų gretas visoje Lietuvoje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Kupiškio skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Vida Kaupienė sakė, kad Kupiškio rajono ūkinių gyvulių registre yra registruotos 38 kiaulių bandos. Jos gali būti įvairaus dydžio.

Rajone yra 33 mažos bandos, kurias sudaro nuo 1 iki 10 kiaulių. Yra 2 bandos, kuriose nuo 11 iki 100 kiaulių, 1 banda, kurioje yra nuo 500 iki 1 tūkst. kiaulių, ir 2 bandos, kuriose per 2 tūkst. kiaulių. Iš viso, spalio pradžios duomenimis, Kupiškio rajone laikyta 10 941 kiaulė.

Plačiau skaitykite spalio 26 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (3 Eur/mėn.)

Unsplash nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Seniai valgau lenkišką, prancūzišką, danišką ir kitą iš EU.Lietuviška, nors ir išauginta tomis pačiomis sąlygomis, yra žymiai brangesnė, bet nė kiek ne geresnė.

  • Negi, Kupiškyje, dar kas valgo kiaulieną ??? 🙂

Rekomenduojami video