2023/09/30

 

PAREIGŪNAI SUDAVĖ SMŪGĮ ŠEŠĖLINIAM ALAUS VERSLUI

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra, talkinant kolegoms iš Kauno, Šiaulių, Utenos bei Panevėžio apskrities VMI specialistams įvykdė plataus masto operaciją prieš šešėlinį alaus verslą.

Spalio 13 dieną vykusios operacijos metu buvo suduotas stiprus smūgis Panevėžio mieste, Kupiškyje, Rokiškyje, Kėdainiuose, Šeduvoje įsikūrusiems alaus barams ir Panevėžio mieste registruotai įmonei, gaminančiai alų bei tiekiančiai jį barams, dalies parduotos produkcijos galimai neįtraukiant į savo buhalterinę apskaitą.

Pareigūnai atliko virš 60 kratų, kurių metu buvo rasti tyrimui reikšmingi dokumentai, neapskaitytas alus, kontrabandinės cigaretės, stiprūs alkoholiniai gėrimai be banderolių bei grynieji pinigai, kurie galimai gauti iš neteisėtos veiklos. Įtariama, kad su minėta nusikalstama veika yra susiję daugiau kaip 20 juridinių asmenų, kurių pagrindinė veikla yra alaus prekyba baruose.

Pasak Panevėžio apskrities VMI Kontrolės departamento, kurio specialistai talkino operacijoje, direktoriaus Vido Osipovo, buvo patikrinta dešimt alaus barų, iš kurių septyni – Panevėžio mieste. Daugiau kaip pusėje alaus barų fiksuoti pajamų neapskaitymo atvejai, viename iš barų rasta neapskaitytų grynųjų pinigų, kitame – kasos aparatas nebuvo įjungiamas kiekvieną baro darbo dieną, o klientams atsiskaičius banko kortelėmis, pardavimo operacijos nėra registruojamos kasos aparatu ir kiekvienam klientui neišduodamas kasos aparato kvitas, gautos pajamos kasos aparatu registruojamos po kelių dienų arba mėnesio pabaigoje. Baruose rasti įvairūs kiekiai alaus, kurių įsigijimo dokumentai kelia įtarimų. Vieno alaus baro savininkas pora statinių slėpė net savo miegamojo spintoje.

Policijos pareigūnai, vykdę šią operaciją, tą pačią dieną įtarimus pareiškė trims asmenims, susijusiems su apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, neteisingu duomenų apie pajamas ir pelną pateikimu.

Įtariama, kad pagamintas alus be apskaitos dokumentų buvo pristatomas į alaus barus, kur jis buvo parduodamas, gautų pajamų neapskaitant kasoje.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras apribojo įtariamųjų teisę į jų nuosavybę. Įtariamieji turės paaiškinti rastų per kratas pinigų, nekilnojamojo ir bei kito vertingo turto kilmę.

Generalinės prokuratūros inf.

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video