2024/04/13

 

GALIMYBIŲ PASĄ JAU GALIMA GAUTI LIETUVOS PAŠTO SKYRIUOSE, „SODROS“ PADALINIUOSE IR VAISTINĖSE

Nuo rugsėjo 2 d. asmenys, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. bankininkyste ar e. parašu), Galimybių pasą gali atsiimti ne tik Registrų centro padaliniuose, bet ir Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ar per 700 vaistinių, priklausančių „Benu“, „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ tinklams. Bendras fizinių Galimybių paso išdavimo vietų skaičius Lietuvoje bus didesnis nei 1 tūkstantis.

Galimybė plėsti fizinių Galimybių paso išdavimo vietų tinklą atsirado Vyriausybei praėjusį penktadienį priėmus tai numatančius teisės aktų pakeitimus. Per trumpą laiką – vos per kelias dienas – Registrų centras kartu su minėtomis institucijomis atliko reikalingus technologinius pakeitimus, ištestavo paslaugos veikimą, pasirašė sutartis ir suorganizavo Galimybių paso išdavimo mokymus atskirų įstaigų darbuotojams.

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė sako, kad sklandžiai bendradarbiaujant su Lietuvos paštu, Lietuvos vaistinių asociacija ir „Sodra“ pavyko operatyviai sudaryti sąlygas ir plėsti Galimybių paso distribucijos tinklą.

„Iki šiol asmenims, neturintiems ir nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėms, Galimybių pasas buvo išduodamas fiziniuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, taip pat Galimybių pasus jau kurį laiką dalija ir mobili Registrų centro komanda. Matant išaugusį susidomėjimą atsirado ir poreikis plėsti vietų, kuriose asmenys gali gauti atspausdintą Galimybių pasą, skaičių, todėl esame dėkingi už glaudų ir geranorišką bendradarbiavimą su Lietuvos paštu, „Sodra“ ir Lietuvos vaistinių asociacija. Suvienytos pajėgos padeda plėsti Galimybių paso platinimo tinklą iki daugiau kaip 1 tūkst. fizinių vietų“, – sako D. Vilytė.

Konkrečias atskirų įstaigų vietas ir Galimybių paso išdavimo tvarką galima rasti atskirų institucijų: Lietuvos pašto, „Sodros“ ir konkrečių vaistinių tinklų – interneto svetainėse. Kitos institucijos, pageidaujančios prisijungti prie Galimybių paso platinimo tinklo, gali kreiptis į Registrų centrą, kad būtų įvertintas reikalingų technologinių pakeitimų poreikis, galimybės ir sutarčiai pasirašyti gautas e. sveikatos sistemos valdytojos Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimas.

Kasdien Galimybių pasą atsiima tūkstančiai gyventojų

Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokiu būdu savo Galimybių pasą atsiima ar jį atsinaujina apie 50 tūkst. gyventojų kiekvieną dieną. Iš viso skaitmeniniu būdu Galimybių pasą bent kartą pasiėmusių asmenų šiandien yra daugiau kaip 1,1 milijono.

Nurodytų elektroninių tapatybės patvirtinimo priemonių neturintiems asmenims Galimybių pasas nemokamai iki šiol buvo išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą. Iš viso tokiu būdu gyventojams atspausdinta ir išduota daugiau kaip 60 tūkst. Galimybių pasų, pastarąją savaitę tokiu būdu savo Galimybių pasą viename iš Registrų centro padalinių kiekvieną dieną atsiimdavo vidutiniškai po 4,5 tūkst. gyventojų.

Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 ligos, yra persirgęs COVID-19 liga, turi neigiamą mokamą PGR tyrimo rezultatą ar yra pasidaręs serologinį antikūnų tyrimą ir turi pakankamai antikūnų. Galimybių pasą reikia atnaujinti kas 60 dienų.

Parengta pagal Registrų centro inf., Mariaus Markevičiaus (ELTA) nuotrauka

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video