2024/06/13

 

JAVAPJŪTĖ – BYRA KAITROS NUSTEKENTI GRŪDAI

Jonas Papučka, dirbantis Terpeikių kaimo ūkininko Ričardo Aleknos ūkyje, į elevatorių pristatė paskutinę rapsų priekabą. Autorės nuotrauka

Jonas Papučka, dirbantis Terpeikių kaimo ūkininko Ričardo Aleknos ūkyje, į elevatorių pristatė paskutinę rapsų priekabą.
Autorės nuotrauka

Šiemet Lietuvos ūkininkams buvo pranašaujamas rekordinis rapsų ir grūdų derlius. Vis dėlto daugiau nei dvi savaites išsilaikiusi ypatinga kaitra, šioms prognozėms neleido išsipildyti. Rapsų ir grūdų kuliama bent trečdaliu mažiau nei pernai.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Prie elevatoriaus

Kupiškyje prie elevatorių jau kelios savaitės rikiuojasi traktorių su priekabomis ir sunkvežimių, atvežusių derlių, virtinės.

Čia derlių iš savo laukų pristato ne tik Kupiškio rajono ūkininkai, bet ir žemdirbiai iš aplinkinių rajonų.

Pakalbintas eilėje prie elevatoriaus laukęs lukonietis Jonas Papučka sakė, kad atvežė paskutinę priekabą rapso iš Terpeikių kaimo ūkininko Ričardo Aleknos laukų. Jau iš ten veža ir žieminius miežius. Pradedami kulti kviečiai.

Plačiau skaitykite liepos 31 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (3 Eur/mėn.)

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nustokit viena karta ukininkai raudot, ar jum buvo kada gerai.Vakar vaziavau is Klaipedos pilnas kelias traktoriu su dviems didelems priekabomis pilnomis grudu, tai is kur tie grudai kad taip blogai is dangaus nukrito.

  • Ar jums buvo bent vieni metai gerai?

Rekomenduojami video