2024/06/19

 

SIAUTĖJANT AUDRAI – NEMALONŪS NUTIKIMAI

Po ilgos sausros ir kaitros antradienį atėjo ilgai lauktas lietus, o kartu su juo – ir audra, kuri neapsiėjo be padarinių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad antradienio popietės valandomis pradėjo aktyviai formuotis audros židiniai, vietomis atnešę trumpas, bet stiprias liūtis, krušos ledėkų, škvalą. Daugiausia lietaus fiksuota Panevėžio, Varėnos, Kupiškio, Klaipėdos, Alytaus ir Raseinių apylinkėse.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Liepos 13 dieną Didžprūdėlių kaime, Didžprūdžio gatvėje, žaibas trenkė į ūkinį pastatą. Sodybos šeimininkas ne vietinis, apie nelaimę pranešė kaimynė. Ugniagesiams atvažiavus, pastatas jau degė atvira liepsna. Per gaisrą sudegė ūkinis pastatas ir jame buvęs senas šienas, ūkio apyvokos daiktai.

Tą pačią dieną gautas pranešimas, kad Bagdonių kaime ant kelio nuvirto medis. Ugniagesiams atvykus, į medį, gulintį ant kelio, buvo atsitrenkę du automobiliai „WV Touareg“ ir „Toyota Verso“.

Automobiliai buvo patraukti į šalikelę, medis pašalintas nuo važiuojamosios kelio dalies. Panaudojus sorbentą iš automobilių surinkti išsilieję teršalai, kelio danga nuplauta.

Tą dieną ugniagesius pasiekė ir dar vienas pagalbos šauksmas, kad mariose, ties Aukštupėnų poilsiaviete, skęsta vaikai. Pagalbai atvykus, vaikai iš vandens jau buvo ištraukti vietinių gyventojų.

Buvo atlikta žvalgyba dėl dar vieno galbūt skęstančio vaiko, tačiau vandenyje jo nebuvo. Jis rastas sausumoje sveikas ir gyvas.

Ugniagesiai primena, kad artinantis audrai, perkūnijai geriausia likti namuose, būtina išjungti visus elektros prietaisus.

Taip pat privaloma uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacijos angas, pasirūpinti, kad namuose nebūtų skersvėjų, pritraukiančių kamuolinį žaibą.

Šiukštu negalima naudoti mobiliojo telefono, bėgioti, laikyti rankose metalinius daiktus ar prie jų glaustis.

Perkūnijai prasidėjus maudantis ar plaukiojant valtimi, privaloma plaukti į krantą.

Negalima slėptis po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, taip pat negalima ieškoti prieglobsčio aukštesnėse atvirose vietose.

Geriau slėptis krūmuose ar atsitūpti nuokalnėje, rekomenduojama rankomis apimti kelius.

Nuo žaibo patikimai apsaugo automobilis, tik reikia uždaryti langus ir nesiliesti prie metalinių konstrukcijų. Jei automobilis stovi po medžiu, geriau nuo jo pavažiuoti tolyn.

Siautėjant audrai tikėtina, kad gali sutrikti elektros tiekimas, todėl visuomet namuose patartina turėti prožektorių, žvakių, degtukų, radijo imtuvą ir atsarginių elementų.

Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Sako, kad vaikai ne skendo, o su batutais atsiskyrė?.. Kažkaip keista kai artėjant lietui ledžia ten naudotis. Juk šitoks koridorius vėjui. Pamatėm kaip ten viskas ,,saugu“ Juk net audros nebuvo.

  • O tai per audrą, būna ir malonių nutikimų ?

  • Kas iš tikrųjų įvyko, kad net keli vaikai skendo?

  • Ir… ,skalbiniai lauke sulijo.

  • O tai kur buvo gelbėtojai kai vaikai skundo? Ar tuo metu ant vandens batų nebuvo vaikų, nes jie dar ir siandien plūduriuoja kitoj pusėj marių.kazkaip labai nesaugiai viskas padaryta.

Rekomenduojami video