2024/06/15

 

SAVIVALDYBĖ SVARSTYS MIGRANTŲ PRIĖMIMO GALIMYBĘ

Į Lietuvą plūste plūsta pabėgėliai iš kaimynės Baltarusijos. Viena pagrindinių šalį kamuojančių problemų – kur šiuos žmones apgyvendinti. Pasienio su Baltarusija savivaldybės teigia nebeturinčios patalpų migrantams ir prašo kitų savivaldybių solidarumo.

Pagalbos šauksmas pasiekė ir Kupiškio rajono savivaldybę.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Ekstremali situacija

Konfliktas tarp Baltarusijos ir Europos Sąjungos perėjo į kitą lygmenį. Kaimyninė šalis kaip atsaką į sankcijas pažadėjo Lietuvą užtvindyti migrantais. Taip ir nutiko. Neteisėtų migrantų mastas, palyginti su praėjusiais metais, išaugo kelis kartus. Nuo metų pradžios greitai bus pusantro tūkstančio sulaikytų žmonių ir pastaruoju metu jų sparčiai daugėja, per parą vidutiniškai sieną kerta daugiau nei šimtas pabėgėlių.

mastu paskelbta ekstremali situacija, migracijos klausimams spręsti bus šaukiama neeilinė Seimo sesija.

Žadama peržiūrėti įstatymus dėl prieglobsčio prašymo terminų trumpinimo, bus ieškoma ir kitų priemonių, kuriomis būtų galima suvaldyti šią neeilinę padėtį šalyje.

Opus ir neteisėtų migrantų apgyvendinimo klausimas. Šiuos žmones glaudžiančios pasienio savivaldybės skelbia nebeturinčios galimybių apgyvendinti naujai atplūstančių pabėgėlių ir prašo kitų savivaldybių pagalbos.

Šiuo tikslu į savivaldybes kreipėsi ir Vidaus reikalų ministerija.

Plačiau skaitykite liepos 10 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (3 Eur/mėn.)

 

Unsplash nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Tai ką, tuos atsibasčiusius parazitus jau ir į Kupiškį pradės grūsti? O kam čia jie reikalingi, tegu juos pasiima ir priglaudžia Vėsaitė

  • Jiems cia ne vieta, nei vieno nepriimt, tegul i Vilniu veza, ten kiek tusciu biuru yra, patatu ten gyvena jie.

  • Tinkamiausia vieta šimonių giria ten ir meras gyvena galės bendrauti kažkokia nesąmonė Kupiškyje dar to be trūko kas juos čia saugos ar mes patys busim saugus mes manom ,kad jų apgyvendinti po visą Lietuvą nereikia reikia juos laikyti vienoje vietoje prie pasienio kur yra stiprios pajėgos

  • Naivių , Salamiesčio, Antašavos kultūros centrai apgyvendinkite pabėgėlius

  • Tinkamiausūa vieta-Rudiliai.Gi Covid nebėr-nebereik patalpų,paruoštų saviizoliacijai

    • Gal ir gera mintis. Už maistą ir stogą virš galvos, įdarbintų į kiauliu kompleksą mėšlo valyti. O maistui, labai tiktų virtos kiaulių galvos ir bulbiniai vėdarai. Kaip sakant, dėl greitesnės integracijos. Garantuoju, teisiamas už korupciją suspenduotas konservatorius, priims. Px jam. čia ne Šimonys.

    • Ir Jus galetute priglausti

Rekomenduojami video