Skelbimai
Pašnekesiai
Vėrinys

AKĮ TRAUKIANTYS GĖLYNAI

Galbūt žydintis laukas ant Paketurių kalno bus patraukli renginių vieta, reprezentuojanti Kupiškio kraštą.

Dabar – pats tulpių žydėjimo pikas. Tokiu metu dažnas lekia į Radviliškio rajoną, į Burbiškio dvarą, kur plyti ištisi ryškiaspalvių žiedų laukai.

Tik ar žinojote, kad apžiūrėti margaspalvį tulpyną galima ir Kupiškio rajone, Paketuriuose?

Kerintį tulpių grožį vasarop pakeis žydinčios levandos.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Jolitos Janušonienės gėlynas žydi dar tik pirmus metus, o jau spėtas praminti mažuoju Burbiškiu. Penkių arų gėlyne auga įvairių rūšių tulpės, vasarą sužys levandos, hortenzijos, o rudenį džiugins ir jurginai.

Pašnekovė teigė visados gėlėms jautusi silpnybę, tad ir turėti didelį gėlyną, kuris džiugintų ne tik ją, bet ir aplinkinius, buvo didžiausia jos svajonė, kurią įgyvendinant prisidėjo ir šeimos nariai.

„Gėlininkystė žavi mane seniai. Kai gyvenau bute Kupiškyje, turėjau daug kambarinių gėlių – sanpaulijų, žibučių, kalankių. Kolekcionavau jas pagal spalvas.

Daug kas apie mano pomėgį žinojo, net žmonės prašydavo įsileisti tų gėlių įvairovės pasižiūrėti.

Šiuo metu Jolitos Janušonienės gėlyne žydi tulpės. Pasak jos, pasigrožėti tulpių žiedais gali visi norintys žmonės.
Nuotraukos iš asmeninio pašnekovės albumo

Persikrausčiusi gyventi pas tėvus, ėmiau auginti gėles ne tik ant palangių, bet ir namų kieme, o prieš porą metų kartu su šeimos pagalba pradėjome kurti gėlyną dirbamoje žemėje.

Rudenį pasodinome du šimtus levandų sodinukų ir per tūkstantį tulpių svogūnėlių. Šeimos vyrai irgi padėjo sodinti, tik reikėjo parodyti, kuria puse tulpės svogūnėlį į žemę dėti. Beveik visi svogūnėliai sėkmingai sudygo, tik pavasarį lauką reikėjo aptverti, nes dygstančias tulpes ėmė skanauti stirnos“, – pasakojo ji.

Į gėlyną įdėta daug rankų darbo, kuris, anot J. Janušonienės, jau atsipirko nuostabiais žiedais. Ir tai tikrai ne pabaiga.

Šį gėlyną planuojama dar labiau gražinti ir plėsti.

Taip pat gali būti, kad šis žydintis laukas ant Paketurių kalno taps patrauklia renginių vieta, reprezentuojančia Kupiškio kraštą.

„Pasakojama, kad Paketurių kalnas atsirado iš milžino pypkės pelenų. Tai legendinė vieta, iš čia visas Kupiškis kaip ant delno matyti, o tokioje vietoje žydint gėlėms klausytis muzikos, poezijos ir gerti levandų arbatą būtų tikras malonumas“, – tvirtino Kupiškio kultūros centro direktorė.

Tiek gėlės, tiek jų priežiūros darbai, anot J. Janušonienės, suteikia atsipalaidavimą, gerina nuotaiką, tad kol dar tulpių žiedai nenužydėjo, jais pasigrožėti kviečia ir visus norinčius – apžiūrėti, fotografuoti, prašom, kiek tik širdis geidžia.

Tulpių žiedus fotografuoja ir ji pati, tas nuotraukas deda į savo socialinio tinklo paskyrą. Gėlyno nuotraukos sulaukia daug pozityvių komentarų.

„Esu labai dėkinga visiems už palaikymą. Jei jo nebūtų, nebūtų ir šio gėlyno. Kas mane pažįsta, žino, kad, be gėlininkystės, labai žaviuosi fotografija. Jaučiu žmonių paskatinimą surengti ir fotografijos parodą“, – šypsojosi J. Janušonienė.

Reklama
6 Komentarai

6 komentarai

 1. Taigi (88.118.132.79)

  2021-05-21 at 15:28

  Tulpei,o kodėl nepaklausiat kodėl tokia skurdi juoda aikštė be gėlių nors buvo sakės p. meras ,kad bus gėlių pasodinta tai kodėl klausiat kodėl prie kultūros centro nėra gėlių tai negi direktorės pirks iš savų pinigų ir sodins gėlės

 2. Tulpė (85.206.219.175)

  2021-05-21 at 11:36

  O kodėl prie kultūros centro niekada nebūdavo gražių gėlynų? Tik kažkokie vazonai. Gal pinigų pritrūkdavo?

 3. Kupiskiete (82.135.134.158)

  2021-05-21 at 09:11

  Nuostabus gelynas labai grazu tik man neaisku kaip issaugojo tulpes nuo stirnu man sode visas nuede

 4. NU NEBE KASKITE PAŽVELKITE KAIP GRAŽU (78.63.188.171)

  2021-05-20 at 18:01

  KOKIE JUS VISGI BAISUS<JUMS NIEKAS NEGRAŽU TIK TAS ŠUNIŠKAS PUOLIMAS .UŽJAUČIAME JUMS TIKRAI GYVENIME NESISEKA

  • kažkas (82.145.220.195)

   2021-05-21 at 12:17

   Nesupratau, gėlyną kas iškasė? Jei kas kasa ir matail kad kasa, tai skabink policijai! Šitoj vietoj rašinėjimas „nebe kaskite“ nepadės, nors ir parašei su klaidom.

 5. Kas? (78.63.173.20)

  2021-05-20 at 16:30

  Kas belieka…

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų