2024/04/22

 

NUSTOJĘS BĖGTI ATRADO RENGINIUS

Alanas Šablickas. Nuotrauka iš asmeninio pašnekovo albumo

Pašnekovas anksčiau buvo žinomas kaip puikus trumpų distancijų bėgikas. Deja, dėl traumų po šešerių metų bėgimo varžybų teko atsisakyti. „Dabar bėgioju tik savo malonumui“, – teigė jis.

Turbūt dažnam yra tekę girdėti frazę, kad kai vienos durys užsidaro, atsiveria kitos.
Šią gyvenimišką pamoką įsiminė ir Kupiškyje gyvenantis Alanas Šablickas, pačiais jaunystės žydėjimo metais privalėjęs atsisakyti to, kas jam labiausiai sekėsi, – dalyvauti bėgimo varžybose.

A. Šablickui tai nebuvo pasaulio pabaiga, priešingai, tai buvo paskata imtis ko nors naujo. Scenos ir eterio nebijantis abiturientas jau turi nemenkų ambicijų. Viena jų – suorganizuoti visuotinį renginį, reprezentuosiantį Kupiškį visoje Lietuvoje.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Negailestingas gydytojų verdiktas

Ne vieną kartą spaudoje A. Šablickas yra sumirgėjęs dėl aukštų sportinių pasiekimų, mat anksčiau mokinys buvo žinomas kaip puikus trumpų distancijų bėgikas.

Bene sėkmingiausi jam buvo 2017 metai, kai Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių pirmenybėse, vykusiose Gargžduose, jis vienu metu pelnė du apdovanojimus ir savo amžiaus kategorijos varžybose tapo Lietuvos 110 metrų ir 300 metrų barjerų čempionu.

Jaunuolį lengvąja atletika sudomino Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos mokytoja Inga Zabulienė.
Nuotraukos iš asmeninio pašnekovo albumo

Deja, tais pačiais metais būta ir nesėkmių. Jis patyrė traumą, dėl kurios turėjo praleisti svarbias varžybas. Po traumos į buvusias formas sugrįžti buvo labai sunku, tam prireikė daug laiko ir pastangų. Ir viskas tuo nesibaigė, traumos vėl kartojosi. Po trečios traumos gydytojų verdiktas buvo negailestingas. Jei tai ketvirtą kartą pasikartos, didelė tikimybė, kad Alanas gali tapti neįgalus. Tokia žinia buvo labai skaudi, juk jis į bėgimą įsitraukė dar būdamas penktokas.

Vis dėlto A. Šablickas nepasidavė.

Ieškojo alternatyvų – kitų sporto šakų ar tiesiog veiklos, kuri nevargintų kojų. Taip jis susiviliojo Kupiškio jaunimo centre buriama ugnies žonglierių veikla, kaip tik buvo renkama nauja grupė.

„Tai buvo taip kieta, ekstremalu, tačiau po kiek laiko supratau, kad tai nėra ta veikla, kur galiu save išreikšti visu šimtu procentų“, – sakė A. Šablickas.

Alanas Šablickas kartu su bendraminte Kamile Balaševičiūte pradėjo vesti tinklalaides, kurias deda į internetinę vaizdo platformą „Youtube“. „Kalbamės jaunimui aktualiomis temomis. Tai mūsų pirmi blynai, dar tikrai reikia tobulėti“, – sakė abiturientas.

Išvaizdžiam ir charizmatiškam vaikinui Kupiškio jaunimo centre vėliau pasiūlė išbandyti renginių vedėjo rolę. Juodu kartu su gera drauge Kamile Balaševičiūte tapo tarp jaunimo neišskiriamu renginių vedėjų duetu.

Nors renginiai dėl karantino jau ne vieną mėnesį uždrausti, A. Šablickas prasitarė turįs svajonę imtis renginių organizavimo pats. Jau ilgokai kurpia idėją sukviesti kupiškėnus ir kitų rajonų gyventojus, prijaučiančius aktyviai gyvensenai, į mėgėjiškas bėgimo varžybas, kurios vyktų Uošvės Liežuvio saloje. Gimnazistas neabejojo, kad savo sumanymu jis galėtų prisidėti prie Kupiškio krašto garsinimo, ir džiaugėsi, kad mažais žingsneliais pavyksta tai įgyvendinti.

Vaikinas turi didelių ambicijų, ketina suorganizuoti mėgėjiškas bėgimo varžybas, pritrauksiančias daug entuziastų iš visos Lietuvos. „Noriu prisidėti prie Kupiškio krašto garsinimo“, – tvirtino jis.

Idėjos autorius su užsidegimu viskuo rūpinasi pats, ieško rėmėjų, kuria plakatus, reklamą, dėl renginio tariasi su atitinkamomis įstaigomis, institucijomis ir tikisi, kad pirmos varžybos vyks jau šią vasarą.
„Noriu, kad tai būtų kasmetinis renginys“, – prasitarė didelių ambicijų turintis A. Šablickas.

Ne tik filmuotis, bet ir filmuoti

Vaikinas teigė, kad vesdamas ir organizuodamas renginius jaučiasi geriausiai. Tad ir studijų planai panašūs, jis ketina rinktis kūrybos komunikacijos studijas.

„Baisu, kad kojos nepakištų matematikos egzaminas. Būtent čia ir nutariau save paspausti, mokausi papildomai, kad tik įstočiau ten, kur noriu“, – kalbėjo Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dvyliktokas.

A. Šablickas ne kartą yra sulaukęs komplimentų, kad galėtų ir aktoriumi būti. Tikino, kad mėgėjiškai nusifilmuoti filme ar seriale jis mielai sutiktų, nes prieš kamerą jaučiasi drąsiai. Antai visai neseniai kartu su bendraminte Kamile Balaševičiūte jiedu pradėjo kurti tinklalaides, kur dviese kalbasi jaunimui aktualiomis temomis. Šios internetinės laidos keliamos į vaizdo platformą „Youtube“. Anot A. Šablicko, tai tik pirmi blynai, dar reikia daug tobulėti.

Alanas trokšta išbandyti ir kitą dalyką, t. y. būti ne tik filmuojamas, bet ir pats filmuoti. Šiandien jo galvoje sukasi dar viena idėja – sukurti trumpametražį filmą. Apie ką jis bus, turbūt irgi greitai pamatysime.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Siek savo tikslų, sėkmės Alanai.

  • Saunuolis vaikinas

Rekomenduojami video