2023/09/23

 

INFEKCIJOS TRIUMFAS – KAS KELIA NERIMĄ ŽMONĖMS

ELTA2355958 Vilnius, vasario 18 d. (ELTA). Antakalnio poliklinikoje nuo koronaviruso skiepijami senjorai ir medikai. 2021.02.18 16:18:48. Marius Morkevičius (ELTA)
Banguolė Aleknienė-Andrijauskė,
žurnalistė

Rodos, dar visai neseniai džiūgavome, kad sergančių koronavirusine infekcija žmonių Kupiškio krašte sparčiai mažėja. Nepraėjus nė dviem savaitėms nusiritome į patį sergamumo dugną. Sergamumo lygis Kupiškio rajone, praėjusio pirmadienio duomenimis, buvo pats aukščiausias apskrityje ir antras šalyje. Mus lenkė tik Švenčionių rajonas.

Savivaldybė ir kiti atsakingi specialistai suka galvas, kaip šią situaciją švelninti, analizuoja, kodėl padaugėjo susirgusių kupiškėnų. Ką apie tai kalba žmonės?

Antai šiomis dienomis sulaukiau kupiškėno skambučio. Vyrui pasikiepijus buvo neramu ne dėl vakcinos galimo šalutinio poveikio. Jis papasakojo, kad atėjęs nustatytu laiku pasiskiepyti į Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą, ten nedideliame koridoriuke prie procedūrinio kabineto rado susigrūdusius dvidešimt keturis žmones. Išlaikyti bent vieno metro atstumą toje patalpoje buvo neįmanoma. Tiesa, visi žmonės dėvėjo apsaugines veido kaukes. Vis dėlto vyrui buvo nejauku grumdytis tokioje jų spūstyje žinant, kad akivaizdžiai pažeidžiamas COVID-19 ligos prevencijos reikalavimas išlaikyti saugų atstumą.

„Gal aš atsitiktinai patekau į tokią situaciją? Gal kitomis dienomis ten nebūna tiek skiepo laukiančių žmonių? Gal tą dieną iš kaimo privažiavo norinčių pasiskiepyti? Gal visi žmonės suleisti į vidų laukti tos procedūros, kad nešaltų lauke? Bandau kelti tokius klausimus ir nekaltinti medikų organizuotumo stoka.

Visgi įsitikinau, kad ir pacientai yra nedrausmingi. Man buvo paskirtas skiepijimo laikas 10 val. Panašiu laiku ir atėjau. Paklausinėjau prie procedūrinio kabineto susirinkusių žmonių, kada jiems skirtas laikas atvykti. Paaiškėjo, kad daug žmonių čia atėjo gerokai anksčiau nei buvo kviesti. Pavyzdžiui, viena moteris sakė, kad ji turi būti paskiepyta 11 val., antrai vizitas į skiepų kabinetą paskirtas 11.30 val., trečiai – 12.30 val. Medikės nekreipė dėmesio į tai, kad tiek žmonių susirinko mažytėje erdvėje. Jų buvo tik vienintelis reikalavimas, kad naujai atėję stotų į eilės galą ir nesibrautų per kitus“, – išsakė savo pastabas pašnekovas.

Pasikalbėjome karantino klausimais ir su moterimi, kuri dirba ne nuotoliniu būdu vienoje įstaigoje. Ji baiminosi, kad gali darbe apsikrėsti, nes kolegos įstaigoje nenešioja veidą dengiančių kaukių.

Nevengiama ir bendrų kavos pertraukėlių. Argumentas, kad jie kolektyve visi susigyvenę, tarsi viena šeima, ir tas virusas juos turėtų aplenkti. Gal ir kaip viena šeima, bet į tą neva šeimą ateinama iš skirtingų namų ūkių, skirtingais takais ir takeliais.

„Prekybos centre atkreipiau dėmesį į šeimą, kuri pirko nemažai alkoholio ir maisto. Atrodė, kad ruošiasi kažkokioms vaišėms. Bet karantinas. Gal namie patys sau puotą išsikels. Gal gyvena kelios kartos po vienu stogu savo burbule? Gal vestuvės, o gal gedulingi pietūs po laidotuvių numatyti? Bet tais dviem paskutiniais atvejais per karantiną irgi negalimi dideli susibūrimai. Baigiu pasidaryti paranojike. Tokios mintys prieš karantiną tikrai man nebūtų kilusios“, – guodėsi pašnekovė.

Kita moteris prisipažino, kad pasitarusi su drauge, nutarė atsisakyti „AstraZeneca“ skiepo ir praleido savo eilę. Taip pasielgusios, kai prieš skiepijimą per radiją išgirdo vienos moters pasakojimą, kad jai po skiepų šia vakcina pasireiškė labai stipri neigiama reakcija.

„Išsigandome. Kažin, ar dar galėsime pasiskiepyti vėliau, kito gamintojo vakcina. Gal mes visai to skiepo nebegausime?“ – svarstė moteris ir paklausė, ką aš galvojanti tuo klausimu.

Nesu medikė ar vakcinų žinovė. Iš patirties tik žinau, kad kiekvienas žmogus į skiepus reaguoja individualiai. Apie vakcinas girdėjau tiek, kiek kiekvienas gali pasiskaityti įvairiuose žiniasklaidos kanaluose. Deja, informacijos daug ir ji prieštaringa, kartais ir sąmoningai klaidinanti.

Šiomis dienomis šalies valdžia pradeda oficialią šviečiamąją kampaniją vakcinavimo klausimais. Sutinku su tais, kurie mano, kad šis dalykas gerokai pavėluotas. Visgi geriau vėliau nei niekada.

ELTOS nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Dabartiniu metu visose istaigose darbas nuotolinis arba dirba uzsidare.Pasaliniams ieiti draudziama,ant duru pakabintas skelbimas,kad taip dirbs iki pasibaigs karantinas.Galima kavute ir torciuku visiems susedus pasivaisinti.Pasekmes matome visi- COVID-19 zidinys. Kupiskis juodojoje zonoje,dar ilgai busime VISI uzdaryti,uz kieno neatsakinguma.

  • O kaip reaguoja sukurtos ekstremalių situacijų komisijos? Turėtų paaiškinti visuomenei, nes ne viena biudžetinė įstaiga kelia problemų.

  • Iš kur tokios žinios apie torčiukus ir kavute,pašaliniu tai neisileidžia.Lakia vaizduote turit

   • Vieša paslaptis:))

    • Tipo ,,viena boba sake“

 • Vis tas mūsų kaimiškas mentalitetas.Aš čia dėl to susigrūdimo.Kupiškyje ateinama į gyd.įstaigą papletkavot.Tikrai ne dėl pramogos tenka lankytis Santaros klinikose.Ką manot?Daugiau dviejų žmonių prie kabineto vargu ar pamatysi.Nebent,dėl kokių tai priežasčių nespėjama laiku priimt.Bet kad ateitų prieš pusantros valandos…Tiesa,prie įėjimo apsauga kartais patikrina registracijos laiką.Bet tik kartais.Ir tikrai ne su „kalašnikovais“ ta apsauga stovi.Na,o kupiškėnų manymu,kurgi daugiau naujienų prisirinksi,jei ne poliklinikoj.Nebent laidotuvėse… Tai ir stengiamės,kad tų susitikimų būtų kuo dažniau.

Rekomenduojami video